Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Brazylia kupuje dodatkowe Hermesy 900

30 grudnia Siły Powietrzne Brazylii poinformowały o podpisaniu kontraktu w sprawie zakupu kolejnych bezzałogowych aparatów latających Elbit Systems Hermes 900. Fot Siły Powietrzne Brazylii

30 grudnia Siły Powietrzne Brazylii poinformowały o podpisaniu kontraktu w sprawie zakupu kolejnych bezzałogowych aparatów latających Elbit Systems Hermes 900, znanych w Brazylii pod lokalnym oznaczeniem RQ-900.


Grudniowy kontrakt został zawarty z firmą AEL Sistemas i obejmuje zamówienie dwóch samolotów wraz z niezbędnym pakietem części zamiennych oraz naziemnego sprzętu obsługowego. Maszyny dołączą do pojedynczego egzemplarza zakupionego w marcu 2014 roku – wówczas Hermes 900 został zamówiony w celu zwiększenia potencjału operacyjnego brazylijskich służb porządku publicznego przed organizowanymi w tym kraju Mistrzostwami Świata w piłce nożnej (w 2014 roku). Po mundialu Hermes jest nadal intensywnie eksploatowany do wsparcia działań sił zbrojnych oraz służb porządku publicznego walczących z organizacjami przestępczymi czerpiącymi korzyści finansowe z uprawy i handlu narkotykami, nielegalnym wydobyciem surowców naturalnych. Dodatkowo jest wykorzystywany do działań przeciwpożarowych oraz obserwacji obszarów nawiedzonych przez kataklizmy naturalne.

Zakup dwóch kolejnych maszyn tego typu to wynik dotychczasowych pozytywnych doświadczeń operacyjnych. Brazylia jest jednym z trzech państw Ameryki Południowej, które eksploatują system Hermes 900. Konstrukcja klasy MALE pozwala na wykonywanie lotów patrolowo-rozpoznawczych o łącznym czasie dochodzącym do 36 godzin. Do tego celu wykorzystywane są różnorodne środki obserwacyjne, które łącznie mogą ważyć do 350 kg.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc