Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Belle 412EP dla Argentyny

7 grudnia Departament Obrony Stanów Zjednoczonych oraz Bell Helicopter Textron podpisały umowę w sprawie produkcji i dostawy do Argentyny czterech wielozadaniowych śmigłowców Bell 412EP.

Umowa ma wartość 27,2 mln dolarów i zakłada realizację zlecenia do lipca 2018 roku. Poza śmigłowcami producent zrealizuje także usługę szkolenia personelu – wiropłaty trafią do Sił Powietrznych Argentyny, a pośrednictwo Departamentu Obrony jest związane z realizacją transakcji poprzez procedurę FMS. Co ciekawe, wniosek eksportowy zatwierdzony przez Departament Stanu w 2015 roku opiewał na kwotę 80 mln dolarów.

Siły zbrojne Argentyny przechodzą cały czas zapaść wynikającą z kryzysu finansowego oraz cięć budżetowych. Zakup śmigłowców jest wymuszony ze względów operacyjnych – w przyszłym roku w Buenos Aires odbędzie się szczyt G20. W ostatnich tygodniach, z tego względu, sfinalizowano także zakup pięciu (używanych) odrzutowych samolotów bojowych Dassault Super Étendard z magazynów francuskich sił zbrojnych. Właśnie powyższe maszyny, wraz z posiadanymi przez argentyńskie lotnictwo morskie, mają zapewnić osłonę przestrzeni powietrznej stolicy w trakcie szczytu.

(ŁP) Foto: Ministerstwo Obrony Argentyny
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc