Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Amunicja krążąca dla US Marine Corps

US Marine Corps zamierza kupić lekką amunicję krążącą. Fot. US Marine Corps.

9 grudnia Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych ogłosił zamiar zakupu lekkich, przenośnych zestawów amunicji krążącej, mogących być przenoszonymi bezpośrednio przez żołnierzy. Program otrzymał nazwę Organic Precision Fires – Infantry Light (pol. organiczny precyzyjny ogień lekkiej piechoty).Zgodnie z wymaganiami, OPF-IL mabyć lekkim systemem, przemieszczanym na lądzie przez nie więcej niż dwie osoby. Zasięg maksymalny amunicji ma dochodzić do 20 km, zaś długotrwałość lotu do 90 minut. Aparaty mają być zdolne do atakowania siły żywej i pojazdów (choć nie sprecyzowano, czy także opancerzonych) nieprzyjaciela. Powinny być również odporne na zakłócenia i działać w rojach.


Program ma być odpowiedzią na zmianę środowiska, w jakim ma operować US Marine Corps. Niedawno ogłoszono powrót US Marine Corps „na morze” i do operacji amfibijnych, po kilkunastu latach pełnienia roli formacji zmechanizowanej podczas konfliktów ekspedycyjnych. W ramach zmian US Marine Corps ma zostać „odchudzony”, m.in. za sprawą wycofania czołgów Abrams. Mimo to, siła ognia nie powinna zmaleć, a jednym ze środków na drodze do tego ma być właśnie amunicja krążąca. Niska masa systemu jest wymagana, aby nie ograniczać mobilności oddziałów US Marine Corps, które zgodnie z nową doktryną będą dzielone na niewielkie grupy, często walczące w izolacji.


Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Amunicja krążąca dla US Marine Corps”

  1. Oby to nasz zaawansowany produkt Warmate od grupy WB zdobył ten kontrakt i współpraca Polska-USA odbywała się bardziej sprawiedliwie dla obopólnej korzyści.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc