Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Agencja Uzbrojenia uruchamia nowy program kosmiczny

Agencja Uzbrojenia uruchomiła postępowanie w sprawie wykonania badania naukowego w zakresie przemysłowego studium wykonalności projektu konstelacji mikrosatelitów, które mogłyby służyć do obserwacji Ziemi z wykorzystaniem systemów optoelektronicznych. Fot. Nanoavionics

29 lipca na stronach Agencji Uzbrojenia ogłoszono postępowanie przetargowe w sprawie wykonania badania naukowego w zakresie przemysłowego studium wykonalności projektu konstelacji mikrosatelitów przeznaczonych do optoelektronicznej obserwacji Ziemi.


Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu mają czas na składanie wniosków do 29 sierpnia bieżącego roku. Usługa ma zostać wykonana w ciągu czterech miesięcy od momentu podpisania umowy. Obok ceny innymi kryteriami podlegającymi ocenie będą koncepcja realizacji zamówienia oraz kompetencje kluczowego personelu. Szczegóły zostaną przekazane podmiotów zakwalifikowanym do składania ofert ostatecznych.

Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, umowa ma obejmować zrealizowanie badania naukowego „Przemysłowe studium wykonalności projektu konstelacji mikrosatelitów optoelektronicznej obserwacji Ziemi uwzględniającej maksymalne zaangażowanie podmiotów krajowych”.

Zainteresowanie wykorzystaniem środków obserwacji technicznej zlokalizowanych na orbicie okołoziemskiej przez wojsko i Agencję Uzbrojenia nie jest nowością. W marcu bieżącego roku minister obrony Mariusz Błaszczak informował, że do końca czerwca miał zostać podpisany kontrakt na dwa satelity wraz ze stacją odbiorczą – wykonawcą umowy umiał być przemysł francuski. Dotychczas nie doszło do podpisania umowy – być może będzie mieć to miejsce w czasie tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc