Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

8,5 mln złotych na szkolenie załóg lotniczych

17 lipca Jednostka Wojskowa GROM poinformowała o podpisaniu umowy z Polskimi Zakładami Lotniczymi Sp. z o.o. w Mielcu umowy w sprawie realizacji usługi szkoleń specjalistycznych dla załóg lotniczych.

Powyższa umowa, o wartości 8,5 mln złotych bez VAT, została podpisana 30 czerwca. W jej zawarciu zastosowano procedurę negocjacji z wybranym oferentem, co ma związek z faktem, że usługa może być świadczona tylko przez jednego wykonawcę.

Szkolenie ma objąć załogi lotnicze, które mają latać na czterech wielozadaniowych śmigłowcach S-70i Black Hawk, które zostały dostarczone do Komponentu Wojsk Specjalnych w grudniu 2019 roku. Korporacja Lockheed Martin, będąca właścicielem PZL Sp. z o.o. dysponuje parą własnych S-70i Black Hawk w fabrycznym ośrodku szkolenia na Florydzie. Nie można wykluczyć, że usługa będzie realizowana w Polsce z wykorzystaniem personelu fabrycznego.

Umowa na zakup śmigłowców została podpisana w styczniu 2019 roku i ma zostać zrealizowana do 2024 roku. Ogólnie ma ona wartość 683,4 mln złotych brutto – obok wiropłatów dostawca zobowiązał się do zapewnienia wsparcia eksploatacyjnego przez cały okres eksploatacji oraz doposażenia według wymogów zamawiającego.

(Łukasz Pacholski) Foto: Andrzej Kiński
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc