Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

18. spotkanie klubu użytkowników Spike. Tym razem w Danii.

Fot. Rafael

Spotkanie klubu użytkowników Spike — z udziałem 19 krajów-użytkowników i ujawnieniem najnowszych technologii w szkoleniu Spike — zakończyło się sukcesem. Globalni użytkownicy rodziny pocisków Spike zebrali się w Kopenhadze w Danii na 18. Spotkaniu klubu użytkowników Spike w ramach współpracy między Agencją Wsparcia i Zamówień NATO (NSPA), EuroSpike i Rafael Advanced Defense Systems.

Spike, sprawdzona w boju flagowa rodzina pocisków rakietowych Rafaela, jest liderem w branży precyzyjnych pocisków taktycznych, mającym globalną bazę użytkowników.

Spotkanie klubu użytkowników Spike, założonego przez globalnych użytkowników Spike, odbyło się po raz pierwszy w 2003 roku. Coroczne wydarzenie umożliwia kontakt użytkownikom z różnych krajów, służąc jako platforma współpracy wspierająca partnerstwa między krajami użytkowników i zachęcająca do wymiany pomysłów i wniosków wyciągniętych z doświadczeń operacyjnych. Wykorzystując wspólne doświadczenie i wiedzę użytkowników Spike, forum umożliwia uczestnikom optymalizację eksploatacji systemu, zapewniając jego skuteczność w rozwiązywaniu złożonych wyzwań obronnych.

Spotkanie użytkowników Spike i ekspertów merytorycznych Rafaela oraz zarządzających programami EuroSpike stwarza wyjątkową okazję do wymiany pomysłów, oferując bezcenny wgląd w funkcjonalność, a także najnowsze osiągnięcia rodziny pocisków rakietowych Spike.

Podczas spotkania w 2023 r. klub użytkowników Spike zorganizował warsztaty poświęcone integracji z pojazdami, operacjom, taktyce i doktrynie, logistyce, a także szkoleniom i symulacjom — wraz z ujawnieniem najnowszego trenażera Spike.

- To wspólne wydarzenie odzwierciedla nasze zaangażowanie w tworzenie silnej sieci użytkowników Spike, którzy mogą wykorzystać swoją zbiorową wiedzę w celu zwiększenia wydajności systemu i wniesienia wkładu w globalny krajobraz obronny. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wymiany spostrzeżeń i doświadczeń podczas tego wydarzenia tegorocznej imprezy i cieszymy się z dalszego rozwoju klubu użytkowników Spike - powiedział przedstawiciel EuroSpike.

Przedstawiciel NSPA dodał: - Spotkanie klubu użytkowników SPIKE pokazuje nasze zaangażowanie we wspieranie współpracy społeczności Spike w ramach NATO i poza nim. Wykorzystując zbiorową wiedzę i doświadczenia użytkowników Spike, dążymy do zwiększenia interoperacyjności, efektywności operacyjnej i maksymalizacji wartości tego najnowocześniejszego pocisku rakietowego. Cieszymy się, że możemy współpracować z Rafaelem i EuroSpike w celu wsparcia tej inicjatywy i krajów naszych klientów.

Źródło: materiały prasowe RAFAEL

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc