Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Zawody Terytorialsów z Polski i krajów sojuszniczych

Fot. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej

W przyszłym tygodniu żołnierze z Polski, USA oraz Estonii wezmą udział w zawodach użyteczno-bojowych pod kryptonimem „Recon Clash-22” w Bieszczadach. Organizatorem zawodów jest 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej we współpracy z Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej.

W zawodach udział weźmie 16 dwunastoosobowych drużyn. Wśród nich znajdują się reprezentacje z pododdziałów wojsk sojuszniczych- ze 101. Dywizji Powietrznodesantowej, która stacjonuje na terenie województwa podkarpackiego oraz reprezentacja z Kaitseliit, będącej odpowiednikiem WOT w Estonii.

Zawody użyteczno-bojowe pk. "Recon Clash-22" prowadzone będą w formule pętli taktycznej trwającej pięć dni, a każda z sekcji otrzyma zadanie realizacji patrolu w terenie czasowo zajętym przez przeciwnika, przenikając między kilkunastoma punktami kontrolnymi. Na punktach kontrolnych żołnierze będą musieli wykazać się umiejętnościami taktycznymi zgodnymi z procedurami NATO, m.in. strzeleckimi oraz wysokim poziomem sprawności fizycznej.

W trakcie rywalizacji drużyny pokonają pieszo w sumie ok. 130 kilometrów w ciężkim terenie górzystym. Na poszczególnych punktach kontrolnych sędziowie będą oceniać wykonanie zadania indywidualnie lub zespołowo. Celem zawodów jest wyłonienie najlepszego pododdziału pod względem wyszkolenia bojowego, a także wzmocnienie współpracy międzynarodowej.

Jest to już kolejna odsłona zawodów sekcji lekkiej piechoty organizowanych w Wojskach Obrony Terytorialnej. Ubiegłoroczne zmagania zostały zorganizowane w Centrum Szkolenia WOT w Toruniu, a tytuł najlepszej drużyny powędrował do 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Źródło: Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc