Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Zakończenie procesu modernizacji brazylijskich Skyhawków

Embraer zakończył proces modernizacji samolotów AF-1 Skyhawk, które są eksploatowane przez lotnictwo morskie Brazylii. Fot. Embraer

20 kwietnia brazylijski koncern Embraer poinformował o zakończeniu procesu modernizacji odrzutowych samolotów bojowych AF-1 Skyhawk, które są eksploatowane przez lotnictwo morskie Brazylii.


W ramach II transzy umowy Embraer zmodernizował siedem egzemplarzy (w tym dwa dwumiejscowe) – prace objęły instalacje nowych systemów zobrazowania danych, które pozwalają na zwiększenie świadomości sytuacyjnej pilotów, a także układów wymiany informacji i łączności, które są niezmiernie ważne na współczesnym polu walki. Dodatkowo projekt obejmował budowę i dostawę nowoczesnego symulatora FMS, który ma pozwolić na szkolenie procedur przez pilotów na ziemi – dzięki temu obniżone zostaną koszty eksploatacji mikrofloty samolotów tego typu. Była to druga transza zmodernizowanych Skyhawków, program modernizacji został zapoczątkowany w kwietniu 2009 roku i ogółem objął dwanaście maszyn (w tym trzy dwumiejscowe). Według deklaracji, resursy pozwolą na kontynuację eksploatacji do 2030 roku.

Brazylia zakupiła 23 samoloty A-4KU Skyhawk w 1997 roku od Kuwejtu – wówczas miały po około 20 lat służby. Ich dostawy do nowego właściciela zrealizowano w 1998 roku, co pozwoliło na przygotowanie grupy lotniczej dla lotniskowca. Początkowo operowały z Minas Gerais, a później z São Paulo (dawny Foch odkupiony z Francji w 2000 roku), który był eksploatowany do 2017 roku.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc