Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Works 11 dostarczy części do BSL Black Hornet

Mikro BSL Black Hornet. Fot. Teledyne FLIR

10 listopada Jednostka Wojskowa GROM poinformowała o wyborze oferty firmy Works 11 Sp. z o.o. w sprawie zakupu części zamiennych przeznaczonych do systemu Black Hornet 3 eksploatowanego przez powyższą jednostkę.

Powyższe postępowanie zostało zapoczątkowane 18 października. Zgodnie z tradycją, szczegóły są niejawne – Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia została udostępniona wyłącznie podmiotom zakwalifikowanym do składania ofert. Ostatecznie Works 11 Sp. z o.o. była jedynym oferentem w przetargu. Wartość pozostaje niejawna.

Postępowanie przetargowe, samo w sobie, stanowi zaskoczenie. Dotychczas było wiadomo, że 40 kompletów miniaturowych BSL Black Hornet zostało zakupionych na potrzeby Jednostki Wojskowej Komandosów w maju 2019 roku (dostawcą była firma UMO Sp. z o.o.). Fakt używania tego typu wyposażenia przez JW GROM pozostawał dotychczas nieznany – nawet obecnie, ze względu na brak szczegółów, trudno określić liczbę zestawów.

Mikro BSL Black Hornet są wykorzystywane do rozpoznania obszaru działań operatorów sił specjalnych. Dzięki niewielkim rozmiarom oraz masie może być przenoszony i używany przez pojedynczego żołnierza – zapas energii pozwala na wykonywanie lotów o długości do 25 minut, zasięg pozwala na loty w odległości do 2 km do stanowiska.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc