Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wojsko poszukuje podmiotów, które zajmą się serwisem symulatorów

Symulator śmigłowca SW-4 Puszczyk. Fot. 41. Baza Lotnictwa Szkolnego

28 kwietnia Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej w Kutnie poinformował o uruchomieniu postępowań przetargowych w sprawie wyboru wykonawców usługi serwisu symulatorów lotu zainstalowanych w bazach lotniczych w Polsce.

Postępowania dotyczą realizacji usług wieloletnich (2023-26) i mają obejmować serwis symulatorów lotu samolotów transportowych M-28 Bryza (w 41. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie), C-295M (w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego w Krakowie), turbośmigłowych samolotów szkolno-treningowych PZL-130 Orlik (w 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu) oraz śmigłowców szkolno-treningowych SW-4 Puszczyk (w 41. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie). Jak wskazuje zamawiający, zainteresowane podmioty mogą składać oferty dotyczące tylko wybranej części.

Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu mają czas na składanie ofert do 29 maja (C-295M i SW-4) lub 30 maja (pozostałe). We wszystkich przypadkach kluczowym kryterium będzie cena usługi, która ma obejmować wykonanie niezbędnych usprawnień, prace obsługowe, wsparcie inżynierskie, dostawę i wymianę technicznych środków materiałowych oraz kontrolę metrologiczną.

Symulator samolotu PZL-130 Orlik TC-II został zainstalowany w 41. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie w styczniu 2021 roku. Urządzenie zostało zaprojektowane i wykonane przez ETC-PZL Aerospace Industries we współpracy z koncernem Airbus. Obecnie brak informacji, kiedy (i czy) zostało przeniesione do Radomia. Z kolei symulatory SW-4 oraz M-28, które znajdują się w 41. Bazie Lotnictwa Szkolnego dostarczono w poprzednim dziesięcioleciu (SW-4 wykonawcą była firma CAE, a symulator M-28 został zamówiony w 2013 roku w Polskich Zakładach Lotniczych Sp. z o.o. w Mielcu). Z kolei krakowski symulator C-295M został uruchomiony w 2017 roku i zbudowany także przez kanadyjską firmę CAE.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc