Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

WCBKT S.A. wspiera służby medyczne w walce z epidemią

Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A. jest kolejną spółką z Grupy PGZ, która wspiera służby medyczne w walce o zdrowie i życie w czasie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. Spółka przekazała przyłbice  ochronne dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Wkrótce pomoc otrzyma również personel Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu.

WCBKT S.A., kierując się społeczną odpowiedzialnością biznesu, wspiera osoby będące na pierwszej linii frontu – lekarzy, ratowników, personel medyczny. To oni w tej chwili potrzebują środków ochronnych, by móc nieść pomoc społeczeństwu. Jednocześnie w zakładzie wdrożono szereg działań profilaktycznych mających na celu ochronę pracowników przed zagrożeniem. WCBKT S.A. jest kolejną spółką Polskiej Grupy Zbrojeniowej zaangażowaną we wspólną walkę z epidemią.

- W tym trudnym dla nas wszystkich czasie nie możemy pozostać obojętni na to, co dzieje się w placówkach medycznych, gdzie każdego dnia lekarze i pielęgniarki walczą o zdrowie i życie Polaków. Możliwie najszybsze opanowanie zagrożenia jest kluczowe zarówno dla naszej firmy, jak i całej polskiej gospodarki. Każda forma pomocy jest nieoceniona. Wielkie podziękowania kieruję do wszystkich pracowników służby zdrowia i również do pracowników firmy, którzy są zaangażowani w pomoc szpitalom – powiedział Piotr Kisiel, Prezes Zarządu WCBKT S.A.

Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A. z siedzibą w Warszawie zajmuje się konstruowaniem i produkcją nowoczesnych urządzeń na potrzeby obronności. Spółka jest jedynym w Polsce przedsiębiorstwem i jednym z nielicznych na świecie, które kompleksowo wyposaża lotniska wojskowe w urządzenia naziemnej obsługi statków powietrznych. WCBKT S.A. prowadzi działalność projektową, produkcyjną, serwisową oraz usługi modernizacyjne w zakresie urządzeń szkolno-treningowych. Na rynek cywilny Spółka  produkuje również sprzęt naziemnej obsługi wszystkich typów samolotów i wyposażenie hangarowo-lotniskowe.

(WCBKT S.A.) Foto: WCBKT S.A.
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc