Zaloguj

Urządzenia do pomiaru temperatury dla firm i instytucji

Koronawirus, SARS-CoV-2, COVID-19 – nazwy te na stałe przeniknęły do świadomości społecznej. Szalejąca pandemia odcisnęła ogromne piętno na światowej gospodarce i życiu codziennym obywateli. W tych trudnych czasach zastosowanie środków ochronnych jest ważniejsze niż kiedykolwiek przedtem. Jak zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa w przestrzeni publicznej? Najlepiej zaopatrzyć się w profesjonalne, certyfikowane akcesoria i urządzenia do pomiaru temperatury dostępne w sklepie Spy Shop.

Kontrola temperatury do walki z pandemią

W obliczu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 kwestią najważniejszą jest skuteczna ochrona antywirusowa, zwłaszcza w miejscach pracy i użyteczności publicznej. Nie jest to rzeczą łatwą, tym bardziej że koronawirus cechuje się wysokim stopniem zaraźliwości, a przebieg choroby COVID-19 u wielu osób przebiega bezobjawowo. Z pomocą przychodzą profesjonalne urządzenia antywirusowe do bezkontaktowego pomiaru temperatury. Przyjrzyjmy się najlepszym propozycjom sprzętowym przeznaczonym zarówno do ochrony mniejszych budynków, jak i dużych obiektów.

Ochrona dużych obiektów za pomocą bramki do pomiaru temperatury

Bramki z czujnikiem IR są najlepszym rozwiązaniem do miejsc o dużej powierzchni takich jak szpitale, zakłady pracy i uczelnie. Urządzenia tego typu pozwalają na szybki i bezkontaktowy pomiar temperatury przechodzącej osoby. Ma to duże znaczenie, zwłaszcza że gorączka to jeden z podstawowych objawów choroby COVID-19 - jej wykrywanie umożliwia zatem skuteczny „przesiew” pracowników lub interesantów pod kątem ewentualnego zarażenia.

W ofercie sklepu Spy Shop szczególnie popularny jest bramka do pomiaru temperatury - SE-1008. Bramka cechuje się dużą wydajnością – wedle zapewnień producenta możliwa jest kontrola do 70 osób na minutę. Czujnik IR dokona pomiaru z precyzją do 0,1°C, zaś alarm uruchomi się w przy wykryciu temperatury wyższej niż 37°C. Bramka SE-1008 dostępna jest w dwóch wersjach: standardowej i dwusensorowej z drugim czujnikiem umieszczonym poniżej pierwszego, do którego bez trudu sięgnie dziecko lub osoba na wózku inwalidzkim.

Godna uwagi jest również inna bramką do pomiaru temperatury - specjalnie przystosowana do użytku przez dzieci. Oprócz funkcji pomiaru temperatury w konstrukcji znajduje się podajnik z płynem dezynfekującym do rąk i specjalna mata, która oczyści podeszwy butów ze szkodliwych drobnoustrojów. Dzięki wbudowanym głośnikom przechodzące dziecko zostanie w przyjazny sposób poinstruowane jak korzystać z podajnika. Świetny wybór dla przedszkoli, szkół i świetlic.

Kamera termowizyjna do pomiar temperatury w mniejszych budynkach

Ze względu na duże gabaryty bramki detekcyjne nie nadają się do każdego miejsca. Skuteczną alternatywą do mniejszych pomieszczeń okazuje się czujnik SA200P. Działa on na takiej samej zasadzie jak bramki – różnica sprowadza się głównie do wymiarów.

Niewielkie urządzenie (mniej więcej rozmiarów dłoni) można bez trudu zawiesić na ścianie lub framudze drzwi. Czujnik nada się więc do użytku praktycznie wszędzie – w przychodniach, szkołach, posterunkach policji, sklepach i urzędach administracyjnych. Zaletą sprzętu jest szybki czas pomiaru wynoszący zaledwie 2 sekundy i system zapobiegający fałszywym alarmom (powodowanym np. przez duże nasłonecznienie).

Innym narzędziem do zastosowania w niewielkiej przestrzeni jest kamera termowizyjna do pomiaru temperatury UT-160Hi, które sprawdzi się jako rozwiązanie hybrydowe. Urządzenie może być więc podłączona do zewnętrznego monitora i postawiona na stojaku w pobliżu wejścia. W ten sposób spełni funkcję analogiczną do bramek i czujnika SA200P dokonując pomiaru temperatury z odległości 1 metra. Kamera termowizyjna do pomiaru temperatury może być też obsługiwana ręcznie – w tym trybie przyda się m.in. policjantom i strażnikom granicznym do rutynowej kontroli.

Monitoring wielu osób w jednym momencie

Na koniec zostawiamy najtrudniejszy problem – czynny monitoring gęsto zatłoczonych miejsc. Na szczęście i na to istnieje rozwiązanie. Jest nim system kamer CCTV Sunell SN-T5 do zdalnej kontroli temperatury na lotniskach, dworcach PKP i PKS, w galeriach handlowych i podobnych zatłoczonych obiektach.

Z pomocą kamer operator może skontrolować nawet do 30 osób w jednym momencie. Badanie temperatury jest nie tylko dokładne – margines błędu to zaledwie 0,3 C° - lecz również dyskretne, dzięki czemu uruchomiony alarm nie spowoduje wybuchu paniki. Z pomocą dedykowanej urządzeniu aplikacji możliwe jest tworzenie raportów i analiz z przeprowadzonych kontroli oraz pozyskiwanie danych na temat aktualnego stanu pandemii. Ułatwi to sprawowanie kontroli nad obiektem i sporządzanie raportów.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Urządzenia do pomiaru temperatury dla firm i instytucji”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc