Zaloguj

USMC odebrał pierwszy symulator CH-53K King Stallion

5 maja dowództwo lotnictwa morskiego Stanów Zjednoczonych poinformowało, że koncern Lockheed Martin dostarczył pierwszy symulator przeznaczony do szkolenia załóg ciężkich śmigłowców transportowych CH-53K King Stallion.


Urządzenie zostało zainstalowane w bazie lotniczej MCAS New River w Północnej Karolinie. Formalnie odbiór odbył się 14 kwietnia. CFTD (Containerized Flight Traning Device) został zbudowany przez konsorcjum składające się z koncernu Lockheed Martin oraz firmy Veraxx. Służy do szkolenia pilotów, w urządzeniu zainstalowano kabinę pilotów i pozwala na symulowanie lotów w różnych warunkach atmosferycznych oraz taktycznych. Według planów baza MCAS New River będzie centrum szkolenia personelu US Marine Corps, który w przyszłości będzie eksploatować śmigłowce CH-53K King Stallion. Dlatego też w Karolnie Północnej zainstalowanych będzie większość symulatorów niezbędnych do szkolenia załóg oraz personelu naziemnej obsługi technicznej.

Obecnie lotnictwo morskie Stanów Zjednoczonych, pomimo opóźnień, planuje zakończyć fazę prób operacyjnych i ewaluacji w 2021 roku. Ma to pozwolić na osiągnięcie wstępnej gotowości operacyjnej przez pierwszą eskadrę w 2022-23 roku i realizację pierwszej tury ekspedycyjnej przez 4-6 CH-53K King Stallion w latach 2023-24.

(Łukasz Pacholski) Foto: USMC
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc