Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Umowa na przegląd zestawów Marlin-WS

Jedno z dwóch stanowisk Leonardo Marlin-WS na ORP Ślązak. Fot. Łukasz Pacholski

22 czerwca Komenda Portu Wojennego Gdynia poinformowała o podpisaniu umowy z firmą Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o. w sprawie realizacji usługi rocznego przeglądu dwóch zestawów Marlin-WS, które są zamontowane na ORP Ślązak.


Powyższa umowa, o wartości 787 tys. PLN brutto, została podpisana 21 czerwca i była wynikiem postępowania przetargowego, które uruchomiono 19 maja bieżącego roku. Oferta zwycięskiej firmy była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego – nie powinno to dziwić, gdyż Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o. współpracuje przy wsparciu eksploatacji systemów artyleryjskich ORP Ślązak od lat. Do końca bieżącego roku obowiązuje, zawarta 2020 roku, umowa dotycząca wsparcia obejmująca dostawy części zamiennych, narzędzi specjalistycznych, szkolenia z zakresu prac związanych zarówno z systemami Marlin-WS oraz automatycznej armaty Leonardo Super Rapid.

ORP Ślązak ma dwa stanowiska artyleryjskie Leonardo Marlin-WS wyposażone w 30 mm armaty automatyczne ATK Mk 44 Bushmaster II. W ramach prac specjaliści usługodawcy mają wykonać przeglądy roczne, 18-miesięczne oraz dwuletnie z poziomu H i F, które mają odbyć się według zaleceń i instrukcji producenta.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Umowa na przegląd zestawów Marlin-WS”

  1. Najwyższy czas aby poważnie dozbroić ORP Ślązak aby nie zmarnować potencjału tej bardzo drogiej jednostki, jednocześnie nie zapominając o dużej kompatybilności części jego uzbrojenia z wyposażeniem przyszłych Mieczników dla redukcji kosztów eksploatacji.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc