Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

TKMS w Kielcach

Deklaracje polityczne o kontynuacji programu Orka spowodowały, że w Kielcach mogliśmy zobaczyć podmioty zainteresowane dostawą konwencjonalnych okrętów podwodnych dla Marynarki Wojennej. Wśród nich znalazł się niemiecki TKMS.

Na stoisku można było obejrzeć rozwiązania przewidziane i oferowane dla Marynarki Wojennej – okręty podwodne typów 214 oraz 212.Te pierwsze zyskały już uznanie wśród klientów eksportowych, trafiając do Republiki Korei, Grecji, Portugalii czy Turcji. A drugie są eksploatowane w Niemczech oraz Włoszech. Najnowsza odmiana, 212CD, będzie służyć także w Niemczech oraz Norwegii. Obecnie Polska, deklarująca chęć zakupu trzech okrętów podwodnych, jest jednym z celów marketingowych niemieckiego producenta.

Dodatkowo na stoisku TKMS zaprezentowano także model fregaty rakietowej typoszeregu MEKO A200, które trafiły już do eksploatacji w Republice Południowej Afryki oraz Algierii. Obecność tego modelu jest także prezentacją możliwości kompetencji niemieckiego przemysłu, który może zaoferować technologie i rozwiązania przy deklarowanym przez Polskę pomyśle zakupu okrętów tej klasy na potrzeby Marynarki Wojennej.

(ŁP) Foto: Marcin Chała
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc