Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Systemy zakłócania radiowych zapalników IED dla Sił Zbrojnych Belgii

Belgia zamówiła 60 systemów zakłócających ECLIPSE produkcji Thales Group. Rys. Thales Group.

20 listopada Ministerstwo Obrony Królestwa Belgii poinformowało o zamówieniu 60 pojazdowych systemów zakłócania zapalników radiowych improwizowanych urządzeń wybuchowych typu Thales ECLIPSE i dodatkowego wyposażenia niezbędnego do ich wykorzystania.

Urządzenia te zwiększą bezpieczeństwo żołnierzy Komponentu Lądowego Sił Zbrojnych Belgii wszędzie tam, gdzie wystąpi ryzyko natrafienia na miny zdalnie odpalane (w tym improwizowane ładunki wybuchowe). Minister obrony Królestwa Belgii Ludivine Dedonder wskazuje, że obecnie głównym rejonem, w którym w nadchodzących latach te urządzenia będą wykorzystywane, jest Sahel, co jest związane zwłaszcza z operacjami międzynarodowymi w Mali. Nie podano terminów dostaw ani wartości zakupu.
Jako pierwsze w ECLIPSE zostaną wyposażone pojazdy używane przez Brygadę Zmotoryzowaną z Leopoldsburga (prawdopodobnie Piranha IIIC, ATF Dingo 2 i Pandur I), a w przyszłości urządzenia te zamontowane zostaną VBMR Griffon (ma je otrzymać 5. batalionów Brygady Zmotoryzowanej) oraz EBRC Jaguar (trafią do batalionu ISTAR). Zakup ten jest jednym z elementów porozumienia CaMo, zawartego między Belgią a Francją, dotyczącego współpracy w zakresie dostaw i eksploatacji pojazdów lądowych używanych przez Komponent Lądowy Sił Zbrojnych Belgii.

System ECLIPSE kryje zakres częstotliwości od 20 do 2500 MHz (istnieje wersja z zakresem zwiększonym do 6000 MHz). Włączony system nie zakłóca pracy własnych systemów łączności.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Systemy zakłócania radiowych zapalników IED dla Sił Zbrojnych Belgii”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc