Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

System przeciwlotniczy M-SAM dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie zamierzają kupić południowokoreański rakietowy system obrony przeciwlotniczej M-SAM. Fot. Ministerstwo Obrony Republiki Korei

16 listopada Ministerstwo Obrony Zjednoczonych Emiratów Arabskich poinformowało, że planuje zakup południowokoreańskiego systemu obrony przeciwlotniczej średniego zasięgu M-SAM, określanego również mianem Cheongung Block 2. Wartość transakcji może sięgnąć 3,5 mld USD.

Informacja została opublikowana na koncie resortu na serwisie twitter. Według przedstawiciela DAPA (Defense Acquisition Program Administration, pol. Administracja Programów Zakupów Obronnych Republiki Korei) cytowanego anonimowo przez koreatimes.co.kr, oświadczenie władz ZEA to ważny krok ku zawarciu umowy, lecz negocjacje nie zostały jeszcze sfinalizowane i wciąż trwają dyskusje na temat szczegółów przyszłego kontraktu. Mniej powściągliwie wypowiedział się dla dziennika „Gulf Today” dyrektor wykonawczy biura zamówień w Ministerstwie Obrony ZEA Tarik Abdul Rahim Al Hosani, wg niego negocjacje mają być na bardzo zaawansowanym etapie i zmierzają ku końcowi.

Cheongung Block 2 został powstał z myślą zwalczania różnorodnych celów aerodynamicznych, w tym pocisków manewrujących i amunicji lotniczej. System ma zasięg do 40 km i może zwalczać cele lecące z prędkością do 1500 m/s na wysokości do 20 km. Bateria składa się z sześciu wyrzutni (każda z ośmioma pociskami), stacji radiolokacyjnej z anteną z pasywnym skanowaniem elektronicznym (zapewnia wykrywanie celów w promieniu do 100 km i jednoczesne śledzenie do 40 obiektów) i kabiny dowodzenia.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “System przeciwlotniczy M-SAM dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc