Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Symulator MH-60R Seahawk dla Republiki Korei

Fot. US Navy

2 marca Departament Obrony Stanów Zjednoczonych poinformował o podpisaniu umowy z CAE USA Inc. w sprawie produkcji i dostawy symulatora wielozadaniowego śmigłowca pokładowego Lockheed Martin MH-60R Seahawk dla Republiki Korei.

Marcowa umowa ma wartość 36 mln USD i ma zostać zrealizowana do końca 2026 roku. W momencie podpisania uruchomiono pełne finansowanie, które w całości pochodzi z Republiki Korei. Jest to kolejny pakiet funduszy skierowany na program MH-60R Seahawk dla tego kraju. Zawarcie międzyrządowej umowy LOA pomiędzy Stanami Zjednoczonymi oraz Republiką Korei w sprawie zakupu dwunastu MH-60R Seahawk wraz z wyposażeniem dodatkowym miało miejsce w grudniu 2020 roku. Pierwsza umowa produkcyjna, o wartości 447,2 mln USD, została podpisana z korporacją Lockheed Martin w kwietniu 2021 roku. W sierpniu 2021 roku uruchomiono 117,7 mln USD, które pozwolą na zabudowę konfiguracji według wymagań zamawiającego. Dostawy śmigłowców mają zostać zrealizowane do końca 2026 roku.

Obecnie Lockheed Martin skupia się przede wszystkim na eksportowej produkcji śmigłowców MH-60R Seahawk. Poza Republiką Korei mowa o zamówieniach ze strony Indii, Australii oraz Grecji. Nie można wykluczyć, że w bieżącym roku lista klientów powiększy się – Departament Stanu zatwierdził sprzedaż ośmiu maszyn Hiszpanii. Zainteresowanie konstrukcją wyrażają m.in. Wietnam, Tajwan oraz Polska.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc