Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Siódmy Legend dostarczony USCG

19 września w stoczni Ingalls Shipbuilding w Pascagoula odbyła się uroczystość przekazania US Coast Guard kutra USCGC Kimball – siódmego przedstawiciela typu Legend budowanego dla powyższego użytkownika.

Jednostka ma zostać wcielona do służby w styczniu 2019 roku, jego pierwszym portem macierzystym będzie Honolulu, gdzie zastąpi kutry typu Hamilton. Obecnie w linii znajduje się sześć kutrów omawianego typu, dwa stacjonują w Charleston, a cztery w Alameda. W oparciu po powyższe bazy realizują patrole oceaniczne, Legendy dysponują autonomicznością do 90 dni. Dzięki nim amerykańskie służby porządku publicznego prowadzą zakrojone na szeroką skale działania antynarkotykowe – tylko w roku budżetowym 2017 Legendy przechwyciły ponad 72 ton kokainy o czarnorynkowej wartości 2,15 mld dolarów.

Obecnie w stoczni Ingalls Shipbuilding w Pascagoula prowadzone są prace nad kolejnymi Legendami. Dwa z nich znajdują się w budowie, a dwa w przypadku dwóch następnych zamówiono pierwsze podzespoły. W US Coast Guard zastępują kutry typu Hamilton, które były eksploatowane od lat 60. XX wieku. Co ważne, stocznia oferuje konstrukcję typu Legend także US Navy, która poszukuje dostawcy fregat rakietowych nowej generacji.

(ŁP) Foto: USCG
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc