Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Siedmiu chętnych w programie Heliotrop

Siedem podmiotów jest zainteresowanych udziałem w programie Heliotrop. Fot. NASA

19 marca rzecznik prasowy Inspektoratu Uzbrojenia, major Krzysztof Płatek, w odpowiedzi na pytania zadane przez redakcję Zespołu Badań i Analiz Militarnych, poinformował, że do postępowania w programie Heliotrop zgłosiło się siedmiu wykonawców.

Lista obejmuje następujące podmioty: URC Systems spol. S.r.o. z Republiki Czeskiej, Mex Technologies Sp. z o.o., Hertz Systems Ltd. Sp. z o.o., ELTA Systems Ltd. Z Izraela, GISS Sp. z o.o., Siltec Sp. z o.o. oraz Ibcol Sp. z o.o.. Postępowanie przetargowe zapoczątkowano w listopadzie ubiegłego roku.

Zgodnie z upublicznionymi informacjami, Inspektorat Uzbrojenia planuje zakup osiemnastu kompletów zestawów do zakłócania systemów nawigacji satelitarnej Heliotrop, a dodatkowo umowa ma objąć próby, szkolenie personelu, dostarczenie zestawów części zamiennych oraz opracowanie dokumentacji technicznej i udzielenie licencji na jej wykorzystanie zamawiającemu. Szczegółowe dane znajdą się w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, które zostaną przekazane podmiotom zakwalifikowanym do składania ofert wstępnych. Zgodnie z informacjami, procedura zakupu ma mieć charakter negocjacyjny, a zamawiający spodziewa się pięciu wykonawców. Obok ceny drugim kryterium podlegającym ocenie będzie okres udzielonej gwarancji.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 comments on “Siedmiu chętnych w programie Heliotrop”

  1. Szlag mnie trafia jeśli, którykolwiek pośrednik typu Ibcol cokolwiek wygrywa.. Siltec to ma przynajmniej trochę ludzi z wiedzą.. Tylko swoją marzę dorzucają po układach dawni koledzy że Służby..@greg zobrazowanie satelitarne, które mieliśmy w latach 90tych.. jak Francuzi zobaczyli co potrafimy, wykupili nasze centra tylko po to by je zamknąć..Tak jak Niemcy nas wykupywali by zamknąć i zniszczyć gałąź wiedzy..

  2. Tak ważne i newralgiczne systemy powinny być w 100% pod polską kontrolą od procesu produkcyjnego po serwisowanie i modernizacje.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc