Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Siedmiu chętnych w programie Heliotrop

Siedem podmiotów jest zainteresowanych udziałem w programie Heliotrop. Fot. NASA

19 marca rzecznik prasowy Inspektoratu Uzbrojenia, major Krzysztof Płatek, w odpowiedzi na pytania zadane przez redakcję Zespołu Badań i Analiz Militarnych, poinformował, że do postępowania w programie Heliotrop zgłosiło się siedmiu wykonawców.

Lista obejmuje następujące podmioty: URC Systems spol. S.r.o. z Republiki Czeskiej, Mex Technologies Sp. z o.o., Hertz Systems Ltd. Sp. z o.o., ELTA Systems Ltd. Z Izraela, GISS Sp. z o.o., Siltec Sp. z o.o. oraz Ibcol Sp. z o.o.. Postępowanie przetargowe zapoczątkowano w listopadzie ubiegłego roku.

Zgodnie z upublicznionymi informacjami, Inspektorat Uzbrojenia planuje zakup osiemnastu kompletów zestawów do zakłócania systemów nawigacji satelitarnej Heliotrop, a dodatkowo umowa ma objąć próby, szkolenie personelu, dostarczenie zestawów części zamiennych oraz opracowanie dokumentacji technicznej i udzielenie licencji na jej wykorzystanie zamawiającemu. Szczegółowe dane znajdą się w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, które zostaną przekazane podmiotom zakwalifikowanym do składania ofert wstępnych. Zgodnie z informacjami, procedura zakupu ma mieć charakter negocjacyjny, a zamawiający spodziewa się pięciu wykonawców. Obok ceny drugim kryterium podlegającym ocenie będzie okres udzielonej gwarancji.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 comments on “Siedmiu chętnych w programie Heliotrop”

  1. Szlag mnie trafia jeśli, którykolwiek pośrednik typu Ibcol cokolwiek wygrywa.. Siltec to ma przynajmniej trochę ludzi z wiedzą.. Tylko swoją marzę dorzucają po układach dawni koledzy że Służby..@greg zobrazowanie satelitarne, które mieliśmy w latach 90tych.. jak Francuzi zobaczyli co potrafimy, wykupili nasze centra tylko po to by je zamknąć..Tak jak Niemcy nas wykupywali by zamknąć i zniszczyć gałąź wiedzy..

  2. Tak ważne i newralgiczne systemy powinny być w 100% pod polską kontrolą od procesu produkcyjnego po serwisowanie i modernizacje.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc