Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Serwis symulatora samolotu MiG-29

Fot. Andrzej Kiński

20 marca Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej w Kutnie poinformował o podpisaniu umowy z firmą KenBIT Sp. z o.o. w sprawie realizacji usługi serwisu symulatora samolotu myśliwskiego MiG-29, który znajduje się w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

Umowa, o wartości 7,7 mln PLN bez VAT, została podpisana 8 marca bieżącego roku. W jej zawarciu zastosowano procedurę negocjacji z wybranym podmiotem -  wynika to z faktu, że KenBIT Sp. z o.o. dysponuje (jako producent) pełną dokumentacją techniczną oraz konstrukcyjną urządzenia. Specjaliści wykonawcy mają realizować prace w latach 2023-2026. Będzie to kontynuacja współpracy, poprzednia umowa (obejmująca lata 2019-2022) została zawarta na początku stycznia 2019 roku i miała wartość 1,9 mln PLN bez VAT.

Symulator lotu samolotu myśliwskiego MiG-29 został przekazany do użytku w czerwcu 2016 roku. Jest on wykorzystywany do treningu pilotów, a w jego budowie KenBIT Sp. z o.o. współpracował z partnerem z Republiki Słowacji (Virtual Reality Media a.s. z Trenčína). Co ciekawe, samoloty MiG-29 opuściły już 23. Bazę Lotnictwa Taktycznego i zostały przeniesione do 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego – obecnie brak informacji dotyczącej pomysłu przeniesienia także symulatora.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc