Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Brak umów na serwis symulatorów C-295M oraz SW-4

WTL 3. Regionalnej Bazy Logistycznej unieważnił przetarg na serwis symulatorów SW-4 oraz C-295M. Fot. 41. Baza Lotnictwa Szkolnego

4 stycznia Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej w Kutnie poinformował o unieważnieniu postępowania przetargowego związanego z wyborem firm, które zajmą się serwisem symulatorów lotu lekkich samolotów transportowych Airbus C-295M oraz śmigłowców SW-4 Puszczyk.


Powyższa decyzja zapadła 30 grudnia 2021 roku i była związana z faktem, że w postępowaniu o charakterze ograniczonym oferty, które wpłynęły przewyższały budżet zaplanowany na powyższe prace. Zamawiający nie mógł zwiększyć kwoty do cen najkorzystniejszych ofert. W ramach umowy podmioty miały realizować naprawy i usprawnienia urządzeń, okresowe prace obsługowe, modyfikacje, realizację biuletynów technicznych, udzielanie pomocy technicznej, dostawę oraz wymianę technicznych środków materiałowych, a także zadania kontrolne. Umowa miała obowiązywać do końca 2022 roku.

Symulator lotu samolotu Airbus C-295M został zainstalowany na terenie 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie i uruchomiony pod koniec 2017 roku. Z kolei urządzenie do szkolenia i treningu personelu latającego na SW-4 Puszczyk znajduje się w 41. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

Producentem obu urządzeń jest kanadyjska firma CAE. W przypadku C-295M, jest to jeden z trzech symulatorów na świecie - pozwala szkolić do 40 załóg rocznie i jest wykorzystywany wyłącznie na rzecz polskiego użytkownika. W przypadku SW-4 - to urządzenie uruchomiono w pierwszej połowie 2017 roku. Niestety ze względu na niewielką popularność tego typu wiropłata, służy do szkolenia pilotów wojskowych wykonujących loty na 22 egzemplarzach znajdujących się w Wojsku Polskim.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc