Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Serwis mechanizmów startowych pocisków Grom i Piorun

Inspektorat Wsparcia rozpoczął postępowanie w sprawie wyboru podmiotu, który będzie realizować wieloletni serwis mechanizmów startowych pocisków Grom i Piorun. Fot. Łukasz Pacholski

28 kwietnia 3. Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa poinformowała o ogłoszeniu ograniczonego postępowania przetargowego w sprawie wyboru podmiotu, który będzie realizować wieloletnią usługę serwisu mechanizmów startowych przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych Grom i Piorun.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi w ogłoszeniu, zamawiający przewiduje udział w rywalizacji maksymalnie trzech potencjalnych wykonawców. Usługa ma obejmować okres od lipca 2021 roku do końca listopada 2023 roku. Potencjalni zainteresowani mają czas na składanie wniosków do 25 maja, obok gwarancji na zrealizowane prace ocenie będzie podlegać także cena roboczogodziny (zarówno na terenie wykonawcy oraz użytkownika).

Pomimo zastosowania procedury przetargu ograniczonego wydaje się, że liczba potencjalnych oferentów może być ograniczona wyłącznie do jednego podmiotu - należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. zakładów Mesko S.A.. Powyższa firma jest bowiem producentem obu zestawów przeciwlotniczych. W ciągu lat wyprodukowano ponad 750 mechanizmów startowych przeznaczonych do pocisków Grom oraz realizuje dostawę zamówionych w 2016 roku 420 mechanizmów do pocisków Piorun. W przypadku najnowszego wyrobu, pierwsze mechanizmy startowe odebrano w grudniu 2018 roku (40 sztuk).

 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc