Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Serwis H145 należących do francuskich służb bezpieczeństwa

Fot. Airbus

13 maja koncern Airbus poinformował o podpisaniu wieloletniej umowy z DMAé (Direction de la Maintenance Aéronautique), urzędu odpowiedzialnego za utrzymanie statków powietrznych należących do rządu francuskiego, w sprawie wsparcia eksploatacji wielozadaniowych śmigłowców H145.

Majowa umowa obejmuje wsparcie 48 wiropłatów eksploatowanych przez służby należące do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych – 33 znajduje się w strukturach Sécurité Civile, a pozostałe Żandarmerii. Są one rozmieszczone w 41 bazach, w tym pięciu na obszarze terytoriów zamorskich. Na jej mocy Airbus, we współpracy z Babcock, będzie odpowiadać za wsparcie techniczne, dostawy części zamiennych oraz usługi logistyczne. H145 są wykorzystywane m.in. do zadań poszukiwawczo-ratowniczych, transportu medycznego, przeciwpożarowych oraz wsparcia służb porządku publicznego.

Śmigłowce H145 są popularnym typem wiropłatów wielozadaniowych we Francji. Poza już dostarczonymi, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych sukcesywnie dokupuje kolejne, m.in. w 2023 roku zamówiono 42 kolejne maszyny, których dostawy rozpoczną się w bieżącym roku.

W ubiegłym roku globalna flota śmigłowców Airbus H145 przekroczyła granicę 7 mln godzin spędzonych w powietrzu. Była to zasługa ponad 1850 egzemplarzy, które są eksploatowane przez 330 operatorów w 70 państwach świata. Wiele z nich trafiło do służb porządku publicznego bądź wojska.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc