Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Saab szuka pracowników do Centrum Szkolenia Bojowego

Fot. Saab

W ramach kontraktu na świadczenie usług instruktażu, wsparcia oraz symulacji pola walki dla Sił Zbrojnych RP Saab rozszerza swoją działalność szkoleniową w Europie. Firma rozpoczęła proces rekrutacji pracowników do pięciu ośrodków szkoleniowych zlokalizowanych na terenie naszego kraju.

W skład Centrum Szkolenia Bojowego dla Sił Zbrojnych RP wejdzie główny ośrodek szkoleniowy w Drawsku Pomorskim (dawne CSWL Drawsko) oraz mniejsze obiekty w Nowej Dębie, Orzyszu, Żaganiu i Wędrzynie.

Fot. Saab

Główny ośrodek będzie pełnił rolę centrum szkoleniowego w ramach dostarczonego przez firmę Saab kompleksowego systemu symulacji pola walki (KSSPW) i zatrudni siedmiu pracowników. Pozostałe ośrodki obsługiwać będą laserowe symulatory strzelań (LSS). W każdym z nich przewidziano stanowiska dla trzy lub czteroosobowych zespołów, składających się z inżynierów (logistyka/utrzymanie ruchu) i zarządzanych przez kierownika ds. wsparcia.

Łącznie w ciągu najbliższych 12 miesięcy Saab zamierza zatrudnić w ramach długoterminowych kontraktów aż 21 wysoko wykwalifikowanych pracowników z wojskowym doświadczeniem oraz osoby dysponujące odpowiednią wiedzą techniczną. Celem Centrum Szkolenia Bojowego jest oferowanie najwyższego poziomu wsparcia szkoleniowego dla personelu Sił Zbrojnych RP oraz dla partnerów międzynarodowych.

Fot. Saab

Dostępne stanowiska wymagają wysokiego stopnia zrozumienia polskiej doktryny obronnej, ale także wiedzy nt. systemów uzbrojenia, pojazdów bojowych oraz wyposażenia. Wysoko cenione w procesie rekrutacji będą także umiejętności w zakresie współpracy z wojskowymi planistami oraz kadrą dowódczą, gdyż celem firmy Saab jest dostarczenie wysokiej jakości usług dla realizacji kluczowych założeń szkoleniowych. Zatrudnione osoby odpowiedzialne będą za optymalne wykorzystanie sprzętu szkoleniowego oraz symulatorów przez Siły Zbrojne RP, ale również za utrzymanie zaplecza logistycznego oraz serwisowego – z wykorzystaniem możliwości zakładu produkcyjnego firmy Saab w Szwecji.

Fot. Saab

Do wzięcia udziału w procesie rekrutacji Saab zachęca szczególnie byłych wojskowych, ale również cywilnych techników posiadających doświadczenie i umiejętności w zakresie obsługi sprzętu wojskowego. Warunkiem niezbędnym do ubieganie się o stanowisko jest biegła znajomość języka polskiego. Wysoko ceniona będzie również praktyczna znajomość języka angielskiego.

Ogłoszenia mogą pojawić się na wielu platformach rekrutacyjnych, ale kandydaci zainteresowani pracą w Centrum Szkolenia Bojowego powinni śledzić w pierwszej kolejności oficjalny serwis rekrutacyjny firmy Saab (https://www.saab.com/career/job-opportunities). Oferty na stanowiska kierownicze będą publikowane do czerwca 2022 roku, natomiast te dotyczące stanowisk technicznych oraz operacyjnych będą udostępniane od maja do października 2022 roku.

Źródło: Saab.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc