Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Remont policyjnego Mi-8T

2 grudnia Komenda Główna Policji poinformowała o podpisaniu umowy z firmą Drabpol Sp. jawna, P. Drabczyński i Wspólnik w sprawie IV remontu głównego wielozadaniowego śmigłowca transportowego Mi-8T.

Powyższe postępowanie przetargowe uruchomiono na początku sierpnia i miało charakter przyspieszony – śmigłowiec od 24 czerwca jest wyłączony z eksploatacji ze względu na upływ resursu międzyremontowego. W ramach remontu przewiduje się także usunięcie niesprawności wykrytych w trakcie weryfikacji stanu technicznego.

W postępowaniu wzięły udział trzy podmioty – Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 S.A. z Łodzi, Polit-Elektronik Sp. z o.o. z Warszawy oraz firmą Drabpol Sp. jawna, P. Drabczyński i Wspólnik z Mykanowa. Ostatecznie najlepsze warunki zaoferowała ostatnia z nich. Umowa pomiędzy stronami została zawarta 21 listopada i ma wartość 7,6 mln złotych netto. Prace mają zostać zrealizowane do końca pierwszej połowy 2018 roku.

Obecnie Policja dysponuje, na papierze, dwoma wielozadaniowymi śmigłowcami Mi-8T. Pierwszy z nich przeszedł remont główny w poprzednich latach, a obecnie dysponuje resursem na około 2000 godzin oraz 6 lat eksploatacji. W bieżącym roku uruchomiono postępowanie przetargowe na zakup trzech lekkich śmigłowców, być może w najbliższych latach ruszy także zakup dwóch wielozadaniowych maszyn transportowych, które mają zastąpić Mi-8T.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama PCO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc