Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Remont ORP Błyskawica w PGZ Stoczni Wojennej

Komenda Portu Wojennego w Gdyni rozstrzygnęła przetarg na naprawę dokową ORP Błyskawica. Fot. Łukasz Pacholski

4 stycznia Komenda Portu Wojennego w Gdyni poinformowała o rozstrzygnięciu postępowania przetargowego w sprawie wyboru stoczni, która przeprowadzi naprawę dokową okrętu muzeum niszczyciela ORP Błyskawica. Zwycięstwo przyznano PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o.Oferta stoczni z Gdyni uzyskała 100% punktów możliwych do zdobycia. Obejmowała ona najniższą cenę - 5,8 mln PLN brutto za zamówienie podstawowe, 1,3 mln PLN brutto w ramach prawa opcji rozszerzającego zakres napraw, a także koszt przebazowania 11 tys. PLN brutto. Ponadto zwycięska oferta obejmuj najdłuższy okres gwarancji na wykonane prace, który wyniesie 36 miesięcy. W pokonanym polu znalazły się Gdańska Stocznia Remontowa im. J. Piłsudskiego S.A. z Gdańska (74,8% punktów) i Stocznia Remontowa „Nauta” S.A. w restrukturyzacji w Gdyni (61,11% punktów).

Spora różnica w punktacji może oznaczać, że żaden z konkurentów nie będzie próbował walki w Krajowej Izbie Odwoławczej. To zaś umożliwi terminowe wykonanie prac i przygotowanie jednostki do kolejnego sezonu wystawienniczego, który powinien rozpocząć się w maju bieżącego roku.


Niszczyciel ORP Błyskawica, zbudowany dla Marynarki Wojennej RP w latach 30. XX wieku w Wielkiej Brytanii, od 1976 r. pełni rolę okrętu muzeum w Gdyni. Ostatni duży remont przeszedł w „Naucie” na przełomie lat 2011-2012, zaś w 2014 r. remont dokowy w tej samej stoczni objął m.in. wymianę elektrod osłony katodowej.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 comments on “Remont ORP Błyskawica w PGZ Stoczni Wojennej”

  1. Ważne aby także przede wszystkim PGZ Stocznia Wojenna pozyskała wreszcie kontrakty na nowe jednostki korwety rakietowe np. oparte o dawno zakupioną licencję Meko A-100 oczywiście dostosowane do współczesnych wymagań Marynarki Wojennej. To dopiero będzie impuls rozwojowy zarówno dla tej stoczni jak i dla kilku innych z którymi może współpracować przy budowie i wyposażeniu wielorakich okrętów, których bardzo pilnie potrzebuje nasza MW.

  2. Dobrze, że wreszcie stocznia wojenna zacznie pracować. Remont tego okrętu nie powinien sprawic kłopotów. Może będzie to początek normalnej i korzystnej pracy przy budowie okrętów dla polskiej marynarki wojennej.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc