Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Próbny rozruch silnika Batu do czołgu Altay

Turecka firma BMC Savunma Sanayi przeprowadziła udany próbny rozruch silnika Batu, który ma stanowić napęd czołgów Altay. Rys. BMC Savunma Sanayi.

28 kwietnia w tureckich mediach pojawiła się informacja o próbnym rozruchu silnika wysokoprężnego Batu, opracowanego przez turecką firmę BMC Savunma Sanayi. Ma on zostać zastosowany w powerpacku do czołgu podstawowego Altay, za produkcję którego także odpowiada BMC Savunma Sanayi.

Próbny rozruch nowej jednostki napędowej odbył się w kwietniu. Nie podano informacji o przebiegu próby (czas pracy, uzyskane osiągi itd.), poza tym, że była ona udana. Oznacza to, że rozwój, niedawno zaprezentowanego publicznie, 12-cylindrowego, widlastego, turbodoładowanego silnika wysokoprężnego Batu o mocy 1103 kW/1500 KM przebiega zgodnie z przyjętym planem, dzięki czemu Turcy mogą mieć nadzieję na rozwiązanie impasu z silnikiem do Altaya. Obecnie planuje się prowadzenie dalszych prób silnika w centrum badawczym producenta, zaś uruchomienie produkcji seryjnej planowane jest na rok 2024.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 comments on “Próbny rozruch silnika Batu do czołgu Altay”

  1. Przy pozyskaniu nowego czołgu podstawowego program Wilk powinniśmy zapewnić sobie produkcję licencyjną power-packa tak samo powinno być z produkcją na licencji power-packa dla BWP Borsuk. Tylko wtedy zapewnimy sobie niezależność w zespołach napędowych i ich pełnym serwisie co jest nieocenione w razie zagrożenia oraz transfer nowoczesnych technologii do krajowego przemysłu a dodatkowo otworzy to szanse eksportowe.

  2. Z obecnych informacji tylko oferta koreańska może spełnić produkcję licencyjną zespołów napędowych,nikt inny Polsce tego nie zaoferuje.

  3. Tu pełna zgoda: czołg powiniem być produkowany w kraju. Oczywiście surowce czy półfabrykaty mogą być importowane (nie da się w pełni spolonizować), ale produkt zaawansowany technologicznie - najlepiej własnymi siłami

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc