Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Prezentacja systemu Fire Weaver dla US Army

Żołnierze US Army mieli okazję zapoznać się z systemem Fire Weaver. Fot. Rafael ADS

8 lutego izraelskie firmy Rafael Advenced Defanse Systems Ltd. i Rafael Systems Global Sustainment (niedawno powołana do życia amerykańska spółka zależna Rafael ADS) poinformowały o wspólnym przeprowadzeniu demonstracji systemu Fire Weaver na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Prezentacja odbyła się w obecności przedstawicieli US Army w Fort Benning w stanie Georgia. Pokaz miał związek z, realizowanym wówczas, cyklicznym wydarzeniem Army Expeditionary Warrior Experiment 21, w trakcie którego zaprezentowano także przeciwpancerny zestaw rakietowy Spike SR.

Fire Weaver to zaawansowany system łączący sensory i środki ogniowe, wykorzystujący elementy sztucznej inteligencji wspomagające podejmowanie decyzji. System korzysta z trójwymiarowych map terenu. Sam w sobie Fire Weaver jest otwartym i modułowym urządzeniem, możliwym do zintegrowania z istniejącymi systemami zarządzania polem walki i innymi militarnymi urządzeniami cyfrowymi. Fire Weaver jest w stanie zwiększać zdolności prowadzenia działań bojowych na lądzie dzięki zwiększeniu świadomości sytuacyjnej w środowisku pozbawionym sygnału GPS. Jest to możliwe dzięki integracji czujników i formacji w sieć, co pozwala uzyskać jednolity, w pełni cyfrowy obraz sytuacji taktycznej. Dzięki temu dowódcy i żołnierze mają dostęp do wspólnego wizualnego interfejsu pola bitwy, co umożliwia szybkie łączenie środków wykrywania ze środkami ogniowymi.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc