Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Prezentacja systemu Fire Weaver dla US Army

Żołnierze US Army mieli okazję zapoznać się z systemem Fire Weaver. Fot. Rafael ADS

8 lutego izraelskie firmy Rafael Advenced Defanse Systems Ltd. i Rafael Systems Global Sustainment (niedawno powołana do życia amerykańska spółka zależna Rafael ADS) poinformowały o wspólnym przeprowadzeniu demonstracji systemu Fire Weaver na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Prezentacja odbyła się w obecności przedstawicieli US Army w Fort Benning w stanie Georgia. Pokaz miał związek z, realizowanym wówczas, cyklicznym wydarzeniem Army Expeditionary Warrior Experiment 21, w trakcie którego zaprezentowano także przeciwpancerny zestaw rakietowy Spike SR.

Fire Weaver to zaawansowany system łączący sensory i środki ogniowe, wykorzystujący elementy sztucznej inteligencji wspomagające podejmowanie decyzji. System korzysta z trójwymiarowych map terenu. Sam w sobie Fire Weaver jest otwartym i modułowym urządzeniem, możliwym do zintegrowania z istniejącymi systemami zarządzania polem walki i innymi militarnymi urządzeniami cyfrowymi. Fire Weaver jest w stanie zwiększać zdolności prowadzenia działań bojowych na lądzie dzięki zwiększeniu świadomości sytuacyjnej w środowisku pozbawionym sygnału GPS. Jest to możliwe dzięki integracji czujników i formacji w sieć, co pozwala uzyskać jednolity, w pełni cyfrowy obraz sytuacji taktycznej. Dzięki temu dowódcy i żołnierze mają dostęp do wspólnego wizualnego interfejsu pola bitwy, co umożliwia szybkie łączenie środków wykrywania ze środkami ogniowymi.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc