Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Pierwsze zdjęcia zniszczonej armatohaubicy Krab na Ukrainie [WIDEO]

Kadry pokazujące zniszczoną armatohaubicę Krab Sił Zbrojnych Ukrainy. Na środkowym ujęciu w tle pozostałości oderwanej wieży. Fot. Wojennyj Oswiedomitiel/Военный Осведомитель (t.me/milinfolive)

Dzisiaj w mediach społecznościowych relacjonujących doniesienia z walk na Ukrainie pojawiało się krótkie nagranie pokazujące zniszczona 155 mm armatohaubice samobieżną Krab.

Amatorskie nagranie pokazuje zniszczoną 155 mm armatohaubicę samobieżną Krab, jedną z 18 podarowanych Ukrainie przez rząd Polski. Widać, że ten konkretny Krab jest zupełnie zniszczony (oderwana wieża, rozerwany kadłub podwozia), najwyraźniej wewnętrzną eksplozją przewożonej amunicji. Dodane w postprodukcji napisy po ukraińsku, jak też widoczni w kadrze ludzie, najwyraźniej w mundurach ukraińskiego wojska, sugerują, że nagranie zostało zrobione przez samych Ukraińców i oryginalnie zamieszone w komunikatorze TikTok.

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, gdzie zrobiono to nagranie. Zwyczajowo resort obrony w Kijowe informuje, że cały zachodni sprzęt został skierowany do Donbasu. Jednak część ze 155 mm systemów artyleryjskich jest wykorzystywana w obwodzie charkowskim, w tym na jego wschodzie w walkach obronnych blokujących podejście na Sławiansk z kierunku Iziumu. Część artylerii kal. 155 mm (lub 152 mm, armatohaubice vz. 77 DANA i DANA M2) skierowano natomiast na front południowy, przede wszystkim do walk w obwodzie mikołajewskim. W przeciągu ostatnich dni (ubiegły tydzień) pojawiło się dość dużo materiału zdjęciowego, pokazującego utracony przez Ukraińców sprzęt artyleryjski wraz z zapasami amunicji m.in. w Lisiczańsku i okolicach (haubicoarmaty M777 i zapasy pocisków М549А1 wraz z modułowymi ładunkami miotającymi). Obecnie także pojawiają się zdjęcia zniszczonej ukraińskiej artylerii w walkach w okolicach Bachmutu/Artiomowska.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Pierwsze zdjęcia zniszczonej armatohaubicy Krab na Ukrainie [WIDEO]”

  1. Wielka szkoda mam nadzieje że Ukraińcy profesjonalnie zniszczyli poufne urządzenia elektroniczne w uszkodzonej haubicy przed ruskimi aby nie dostały się w ich łapy.

  2. Przecież oni wszystkie informacje juz dawno mieli .
    Wywiad działa . Bomby w tupolewue są tego przykladem , że onuce kacapskie łażą wśród wojsha i w ochronie państwa.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc