Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Oshkosh Defense LLC dostarczy następną partię ciężarówek FMTV A2

Fot. Oshkosh Defense LLC

31 lipca Departament Obrony Stanów Zjednoczonych poinformował o podpisaniu umowy z firmą Oshkosh Defense LLC w sprawie zamówienia kolejnej partii ciężarówek rodziny FMTV A2.

Lipcowy kontrakt ma wartość 201,5 mln USD. W momencie podpisania uruchomiono pełne finansowanie, które obejmuje zarówno budżet armii amerykańskiej, a także fundusze USAI (Ukraine Security Assistance Initiative), a więc programu pomocy wojskowej dla Ukrainy. Zamówienie ma zostać zrealizowane do końca lipca 2025 roku. Zamawiający nie poinformował publicznie o szczegółach, wiadomo że mowa o kolejnej transzy ciężarówek FMTV A2 – Oshkosh Defense LLC jest dostawcą całej rodziny pojazdów II generacji. Pierwsza umowa produkcyjna została zawarta w sierpniu 2021 roku (pierwsze z nich trafiły już do użytkownika, a kolejne w styczniu i lutym bieżącego roku. Biorąc pod uwagę powyższe zamówienia, można oszacować, z lipcowy kontrakt obejmuje około 600 ciężarówek.

Zgodnie z założeniami, rodzina FMTV A2 ma obejmować 16 modeli pojazdów wraz z niezbędnymi przyczepami pozwalającymi na wykonywanie wielu zadań na rzecz sił zbrojnych w okresie pokoju oraz wojny. Celem programu jest także wyparcie z linii obecnie eksploatowanych ciężarówek rodziny FMTV, których dostawy realizowano od 1988 do 2021 roku – tylko Oshkosh Defense dostarczył Departamentowi Obrony ponad 41 tys. pojazdów.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc