Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Oshkosh Defense z umową na dostawę ciężarówek nowej generacji

Fot. Oshkosh Defense LLC

13 stycznia Departament Obrony Stanów Zjednoczonych poinformował o podpisaniu umowy z Oshkosh Defense LLC w sprawie realizacji ramowych dostaw rodziny ciężarówek FMTV A2 wraz z przyczepami.

Ogółem kontrakt ma wartość 141 mln USD, jednak w momencie podpisania nie uruchomiono finansowania zakupu. Poszczególne partie pojazdów mają być zamawiane na bazie osobnych umów wykonawczych – dostawy są przewidziane do końca listopada 2024 roku. W postępowaniu przetargowym do Departamentu Obrony wpłynęły dwie oferty potencjalnych oferentów.

II generacja rodziny ciężarówek FMTV (Family of Medium Tactical Vehicles) to wynik postępowania prowadzonego przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych w 2016 roku. Ostatecznie, 7 lutego 2018 roku, zamawiający wybrał ofertę Oshkosh Defense LLC, która pokonała w postępowaniu AM General LLC. Pierwsza umowa na pojazdy seryjne została zawarta w sierpniu 2021 roku – opiewała na kwotę 152 mln USD i obejmowała 541 pojazdów.

Zgodnie z założeniami, rodzina FMTV A2 ma obejmować 16 modeli pojazdów wraz z niezbędnymi przyczepami pozwalającymi na wykonywanie wielu zadań na rzecz sił zbrojnych w okresie pokoju oraz wojny. Celem programu jest także wyparcie z linii obecnie eksploatowanych ciężarówek rodziny FMTV, których dostawy realizowano od 1988 do 2021 roku – tylko Oshkosh Defense dostarczył Departamentowi Obrony ponad 41 tys. pojazdów.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc