Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Nowe hełmy dla Bundeswehry

Rheinmetall wraz z firmą Galvion dostarczy nowe hełmy Bundeswehrze, w pierwszej kolejności jednostkom specjalnym. Fot. Rheinmetall.

11 grudnia koncern Rheinmetall oficjalnie poinformował o zawarciu umowy na dostawę nowych hełmów dla Bundeswehry. Miała ona zostać zawarta jeszcze w listopadzie i jest umową ramową, obejmującą dostawę do 20 000 hełmów, przede wszystkim typu Combat Helmet, Special Forces, Heavy produkcji amerykańskiej firmy Galvion, która jest w tym programie partnerem strategicznym niemieckiego giganta.


Dostawa pierwszej partii 5000 hełmów została zrealizowana w ubiegłym miesiącu. Ze strony niemieckiej za realizację kontraktu odpowiada oddział Rheinmetall Soldier Eclectronics ze Stockach. Umowa ramowa ma obowiązywać do 2025 r. z możliwością przedłużenia o dwa lata. Całkowita potencjalna wartość zamówienia wynosi kilkadziesiąt mln EUR, wg koncernu Rheinmetall kwota ta jest bliższa 20 mln EUR niż 100 mln EUR.

Nowe hełmy mają zapewnić niemieckim żołnierzom lepszą ochronę balistyczną, ale też mają być wygodniejsze. Mają być lepiej dostosowane do montażu akcesoriów takich, jak: aktywne ochronniki słuchu, łączność, oświetlenie taktyczne czy urządzenia noktowizyjne. Bundeswehra dokonała tego zakupu głównie z myślą o jednostkach specjalnych, ale rozważane jest także ich wprowadzenie w innych oddziałach, m.in. w wyznaczonych do realizacji misji w ramach sił natychmiastowego reagowania NATO w 2023 r.


Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc