Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Policjanci na zakupach

Šestan-Busch d.o.o.

16 października Komenda Główna Policji poinformowała o podpisaniu dwóch umów z dostawcami sprzętu ochronnego, na mocy których do jednostek trafią kolejne hełmy oraz kombinezony dla pirotechników. 

Pierwszy z kontraktów został zawarty z firmą UMO Sp. z o.o. i obejmuje zakup 370 kompletów hełmów odłamko- i kuloodpornych typu F.A.S.T./ATE/ACH w wersji high-cut. Umowa ma wartość 583 tys. złotych bez VAT i została podpisana 5 października w wyniku otwartego postępowania przetargowego. Biorąc pod uwagę dotychczasowe sukcesy firmy UMO Sp. z o.o. będą to najprawdopodobniej kolejne hełmy chorwackiej firmy Šestan-Busch d.o.o., które już są dostarczane policyjnym kontrterrorystom (ponad 5000 sztuk w ramach dwóch umów w latach 2019-20).  

W ramach drugiej umowy, zawartej z firmą Ibcol Sp. z o.o. do policyjnych pirotechników trafią dwa ciężkie kombinezony pirotechniczne produkowane przez kanadyjską firmę Med-Eng. Będą kosztować 615 tys. złotych bez VAT, a kontrakt został zawarty 17 września bieżącego roku. Podobnie jak w przypadku hełmów, był wynikiem postępowania przetargowego, w którym Ibcol Sp. z o.o. nie miał konkurentów. Będą to kolejne nowe ubiory dla pirotechników, we wrześniu 2019 roku Komenda Główna Policji oraz Ibcol Sp. z o.o. podpisały umowę na dostawę dziesięciu kombinezonów. 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc