Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Nowa broń amerykańskich wojsk specjalnych

Lockheed Martin poinformował, że USSOCOM odebrały pojazdy rodziny JLTV wyposażone w wyrzutnie pocisków Spike NLOS. Fot. Lockheed Martin

10 maja korporacja Lockheed Martin poinformowała o dostarczeniu dowództwu amerykańskich wojsk specjalnych (US Special Operations Command) opancerzonych pojazdów rodziny JLTV zintegrowanych z kierowanymi pociskami Rafael Spike NLOS.


Szczegóły projektu nie zostały upublicznione. Jak wskazał producent, uzbrojenie wraz z niezbędnymi elementami dodatkowymi jest zintegrowane na opracowanej przez specjalistów Lockheed Martin autonomicznej wyrzutni, która może zostać zamontowana na dowolnym typie pojazdu (wyposażonego w standardowy interface) w ciągu 20 minut bez żadnych modyfikacji konstrukcji. Dzięki pociskom Spike NLOS pojazdy JLTV należące do USSOCOM mogą zwalczać cele odległe do 32 km od stanowiska wyrzutni. Co ważne, zaawansowany układ celowniczy pozwala operatorowi systemu na precyzyjne zwalczanie wskazanych celów.

Jak wskazuje korporacja Lockheed Martin, system Spike NLOS trafił do uzbrojenia amerykańskich sił zbrojnych oraz sześciu (nieujawnionych) użytkowników zagranicznych. Jest on oferowany przez amerykański podmiot ze względu na umowę współpracy z firmą Rafael. W przypadku Stanów Zjednoczonych, poza USSOCOM broń może trafić do pododdziałów US Army w charakterze nowego systemu uzbrojenia śmigłowców bojowych AH-64E Guardian.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Nowa broń amerykańskich wojsk specjalnych”

  1. Niszczyciele czołgów kiedy się ich doczekamy, każda brygada powinna mieć Brimstone ( produkowane w Polsce) na podwoziu kołowym może ten pojazd który przygotowała HSW z Tatrą.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc