Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Most taktyczny ANACONDA na RÜ.NET 2023

GDELS-BS i RMMV zaprezentowały system mostowy ANACONDA na podwoziu samochodu ciężarowego HX2 8×8. Fot. GDELS

30 sierpnia podczas 5. Forum Użytkowników Uzbrojenia i Utylizacji (Anwenderforum Rüstung und Nutzung) RÜ.NET, które odbywało się w Koblencji, firmy GDELS-Bridge Systems i RMMV zaprezentowały wspólnie opracowany system przeprawowy ANACONDA.

ANACONDA to w istocie most nożycowy, bazujący na konstrukcji starszego mostu Biber, opracowanego przez General Dynamics European Land Systems – Bridge Systems. Bibery wyprodukowano w liczbie ponad 300 sztuk dla wielu użytkowników. ANACONDA została zaprezentowana na podwoziu Rheinmetall MAN Military Vehicles HX2 8×8. Jest to popularne podwozie, mające licznych użytkowników, więc firmy odpowiedzialne za projekt przekonują, że jednym z atutów konstrukcji będzie dopasowanie podwozia do parku samochodowego wielu sił zbrojnych, co pozwoli na ułatwienie oraz redukcję kosztów szkoleń, obsługi technicznej itd. Pojazdy rodziny HX dostarczono dotąd w liczbie 16 000  w różnych wersjach.

Sam most ANACONDA, dzięki wprowadzonym modyfikacjom, został certyfikowany do klasy nośności MLC 80+, dzięki czemu mogą z niego bez przeszkód korzystać nowe wersje czołgów takich, jak: Leopard 2A7/8, M1A2 SEPv3 Abrams czy Challenger 2/3. Poza samochodem ciężarowym HX2 8×8 może być on zamontowany na dowolnym podwoziu kołowym lub gąsienicowym, które jest zgodne ze specyfikacją techniczną producenta mostu.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc