Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

MESKO S.A. dostarczy kolejne ZC-WŁWD

Fot. Łukasz Pacholski

17 lutego Agencja Uzbrojenia poinformowała o podpisaniu umowy z należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. spółki MESKO S.A. w sprawie zakupu i dostawy zespołów ćwiczebnych wyrzutni ładunków wydłużonych dużych ZC-WŁWD na potrzeby Wojska Polskiego.

Powyższa umowa została zawarta 20 stycznia ma całkowitą wartość 39,1 mln PLN z VAT. Zamówiony sprzęt ma zostać dostarczony w latach 2023-24. W procedurze zakupu zastosowano opcję negocjacji z wybranym podmiotem bez wcześniejszej publikacji ogłoszenia o zamówieniu. Ma to związek z faktem, że MESKO S.A. jest producentem i właścicielem praw do dokumentacji technicznej wyrobu. Wykonawca systematycznie dostarcza kolejne partie ZC-WŁWD na potrzeby Wojska Polskiego, które są wykorzystywane do szkolenia saperskiego. W przypadku obecnego zamówienia zamawiający oraz producent nie informują o szczegółach. We wrześniu 2018 roku, za kwotę 16,4 mln PLN z VAT, zamówiono 42 komplety ZC-WŁWD, które trafiły do magazynów Wojska Polskiego w latach 2019-2020.

Ładunki wydłużone są przeznaczone do wykonywania przejść w zaporach minowych sposobem wybuchowym za pomocą ładunku wystrzeliwanego z pojemnika-wyrzutni. Wersja bojowa pozwala na wykonanie przejścia o długości do 100 metrów i szerokości do 4 metrów.

 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “MESKO S.A. dostarczy kolejne ZC-WŁWD”

  1. Warto dodac, ze "Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia" to bylo 19,1 mln pln netto. Wyszlo na koniec 39,1 mln pln brutto.

    To jest 66% wzrost ceny w stosunku do oczekiwan.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc