Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

MayFly dostarczone do Wojska Polskiego

Fot. Asseco Poland S.A.

15 listopada firma Asseco Poland S.A. poinformowała o dostarczeniu do Wojska Polskiego sześciu zestawów bezzałogowych aparatów latających MayFly, które zostały zamówione przez (ówczesny) Inspektorat Uzbrojenia we wrześniu 2020 roku.

Dzięki powyższej umowie do Wojska Polskiego (Komponent Wojsk Specjalnych) trafiło sześć zestawów mikro BSL MayFly. Każdy z nich składa się z czterech platform latających oraz stacji kierowania i kontroli, a także niezbędnym zestawem akcesoriów. Zestawy mają pełnić zadania obserwacyjne, które mogą realizować o każdej porze doby.

Postępowanie przetargowe w zakresie zakupu dla Wojska Polskiego sześciu zestawów BSL klasy mikro było prowadzone od 2018 roku. Ostatecznie oferty złożyły dwa podmioty – Asseco Poland S.A. oraz Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych. Pierwsze rozstrzygnięcie zapadło w kwietniu 2020 roku, już wówczas Inspektorat Uzbrojenia wybrał ofertę Asseco Poland S.A., jednak werdykt został zaskarżony do Krajowej Izby Odwoławczej - po raz drugi wybór tego oferenta wskazano w maju 2020 roku. Konstrukcja MayFly pozwala na pionowy start i lądowanie. Platforma jest zdolna do operowania na wysokości do 2000 metrów n.p.m.. Wbudowany trójwymiarowy moduł mapowy pozwala na wykonywanie misji w dowolnym miejscu na świecie, nie martwiąc się o narzucane przez jakikolwiek podmiot strefy „NO-FLY”. Do obsługi wystarczy tablet z zainstalowanym oprogramowaniem producenta oraz manipulator.

 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc