Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Dwóch chętnych w przetargu na BAL klasy mikro

7 lutego Inspektorat Uzbrojenia poinformował, że w przetargu na zakup bezzałogowych aparatów latających klasy mikro wpłynęły dwie oferty – co ważne, obie mieszczą się w zakładanym budżecie.

W walce o zamówienie uczestniczą dwa podmioty – Asseco Poland S.A. (wartość oferty 4,6 mln złotych brutto) oraz Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych (wartość oferty 4,9 mln złotych brutto). Komisyjne otwarcie ofert odbyło się 24 stycznia, a sam przetarg prowadzony jest od grudnia 2018 roku. W jego ramach Inspektorat Uzbrojenia poszukuje dostawcy sześciu zestawów bezzałogowych aparatów latających klasy mikro – każdy z nich składać się z dwóch platform latających (pionowego startu i lądowania) oraz pojedynczego zestawu kierowania i kontroli. Według wymagań taktyczno-technicznych, pojedyncza platforma ma charakteryzować się maksymalną masą startową nie większą niż 1,6 kg. Długość z rozłożonym systemem napędowym nie może przekraczać 70 cm.

Zestawy BAL klasy mikro mają pełnić zadania obserwacyjno-rozpoznawcze dla jednostek Wojska Polskiego. Dzięki możliwości pionowego startu i lądowania mogą trafić m.in. na pokłady okrętów – tego typu możliwość kilka lat temu prezentował ITWL w czasie targów Balt-Military-Expo w Gdańsku.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc