Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Licencja oprogramowania dla systemu Jaśmin

5 lipca Inspektorat Uzbrojenia oraz Teldat Sp. z o.o. sp. k. podpisali umowę w sprawie rozszerzenia uprawnień licencyjnych do oprogramowania systemu wspomagania dowodzenia HMS Jaśmin opracowanego przez bydgoski podmiot.

Porozumienie ma wartość 20,3 mln złotych brutto i uprawnia do dowolnego, w ramach resortu obrony, nieograniczonego ilościowo przydzielania prawa do nieodpłatnego korzystania z oprogramowania systemu na terenie kraju oraz poza jego granicami. Ponadto jego instalacja oraz użytkowanie na sprzęcie, spełniającym wymagania, nie będzie wymagała certyfikowania przez producenta.

Do głównych zadań oprogramowania systemu Jaśmin, który jest wykorzystywany w stacjonarnych oraz mobilnych stanowiskach dowodzenia, należy: tworzenie i istotne zwiększenie świadomości sytuacyjnej oraz bezpieczeństwa wojsk; możliwość m.in. tworzenia połączonego obrazu sytuacji operacyjnej (POSO) oraz współpracy z innymi systemami tworzącymi POSO; interoperacyjność z systemami sojuszniczymi; przechowywanie danych operacyjnych w bazie danych modelu JC3IEDM programu MIP; replikacja danych programu MIP za pomocą protokołu BRM na poziomie taktycznym z zastosowaniem łączy radiowych; transformacja danych operacyjnych pomiędzy modelami danych C2IEDM oraz JC3IEDM; obsługa komunikatów w standardzie MIP MEM B2 i B3 oraz ADatP-3.

(ŁP) Foto: Teldat
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Licencja oprogramowania dla systemu Jaśmin”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc