Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Leonardo: powołany został nowy Prezes Zarządu PZL-Świdnik

Leonardo

Leonardo informuje, że Pan Jacek Libucha został prezesem zarządu PZL-Świdnik. Marco Lupo, który dodatkowo pełnił tę funkcję ad interim w ostatnich miesiącach, kontynuuje swoją dotychczasową funkcję na stanowisku Prezesa Leonardo Polska.

Powołanie nowego zarządu wyznacza kamień milowy dla roli jaką PZL-Świdnik – w wizji Leonardo: polski synonim śmigłowca – może odegrać w dynamicznym środowisku polskiego i międzynarodowego przemysłu lotniczego i obronnego, a także wzmacnia fundamenty dla przyszłości Spółki.

Nowo zarząd wnosi wszechstronne i bogate doświadczenie biznesowe, międzynarodowe oraz wiedzę ekspercką w zakresie wojskowości, która będzie korzystna dla organizacji jak i dla obecnie realizowanych oraz przyszłych projektów firmy.

Pozwoli to również na utrzymanie solidnego partnerstwa z polskimi instytucjami rządowymi i wojskowymi w zakresie kluczowych wymagań oraz zagwarantuje gotowość ze strony PZL-Świdnik, w ściślej współpracy z Leonardo, dla zaspokajania wszelkich potrzeb wyrażonych przez naszych strategicznych odbiorców, zapewniając jednocześnie istotne wsparcie dla bezpieczeństwa narodowego i rozwoju gospodarczego.

PZL-Świdnik od 10 lat jest częścią światowego koncernu Leonardo, cieszącego się wiodącą pozycją w sektorze lotniczym, obronnym i bezpieczeństwa, a wkrótce świdnickie zakłady będą obchodzić 70. rocznicę powstania dając początek rozwoju miasta Świdnik. Zakłady PZL-Świdnik są dzisiaj częścią dziedzictwa i tradycji polskiej Doliny Lotniczej.

Unikalna i ugruntowana wiedza PZL-Świdnik będzie mogła być wykorzystana i umocniona dzięki dalszym inwestycjom w technologię z zachowaniem własności intelektualnej w Świdniku, jak również poprzez zwiększanie lokalnej puli talentów i podnoszenie ich umiejętności zawodowych, odgrywanie wiodącej roli w przyszłych programach Sił Zbrojnych, a także doskonaleniu możliwości obsługi klienta i wzmacnianiu współpracy w ramach polskiego łańcucha dostaw i strategicznego partnerstwa z przemysłem krajowym.

Leonardo i PZL-Świdnik mają solidny, gotowy do realizacji plan na przyszłość, który zakłada duży wkład w przyszły wzrost gospodarczy kraju, biorąc pod uwagę, że sektory takie jak lotnictwo, obronność i bezpieczeństwo są głównym motorem zwiększającym zamożność narodową , konkurencyjność i zatrudnienie. Opiera się to na silnej legitymizacji istniejących programów przemysłowych, a także na nowych możliwościach, nad którymi obecnie trwają rozmowy z odpowiednimi władzami krajowymi.

Jacek Libucha - doświadczony menadżer z 20-letnim dorobkiem zawodowym w Polsce i za granicą. Przez ostatnie 12 lat pracował w Boston Consulting Group, gdzie zasiadał w zarządzie i był liderem Praktyki Dóbr Przemysłowych i Energetyki w Polsce. Jego dorobek biznesowy obejmuje bogate doświadczenie w inwestycjach kapitałowych, przekształceniach i optymalizacji procesów przemysłowych dla największych firm na polskim rynku.

Ukończył z tytułem MBA, IESE Business School w Barcelonie. Wcześniej uzyskał dyplom magistra na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Przed karierą biznesową, przez 11 lat służył w Siłach Zbrojnych RP. Był między innymi dowódcą szwadronu szturmowego 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Posiada doświadczenie w przygotowywaniu i wykonywaniu operacji aeromobilnych z użyciem śmigłowców.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, US Coast Guard Academy w New London oraz US Army Ranger School w Georgii. Odznaczony, dwukrotny weteran zagranicznych operacji wojskowych.

Jacek Libucha pochodzi ze Strzyżowa w województwie podkarpackim, jest żonaty, ma dwie córki. Jest wytrawnym podróżnikiem i amatorem sportu.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc