Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejne wyrzutnie ROUGE zamówione dla Korpusu Piechoty Morskiej

Oshkosh dostarczy kolejną partię wyrzutni pocisków przeciwokrętowych ROUGE. Fot. USMC

29 września Departament Obrony Stanów Zjednoczonych poinformował o podpisaniu umowy z firmą Oshkosh Defense LLC w sprawie zamówienia kolejnych egzemplarzy mobilnych wyrzutni pocisków przeciwokrętowych RGM-184A NSM, które kryją się pod nazwą ROUGE.


Wrześniowa umowa ma wartość 23,7 mln USD, a w momencie podpisania uruchomiono pierwszą transzę środków w kwocie 16 mln USD. Całość zamówienia ma zostać zrealizowane do końca listopada 2023 roku – zamawiający oraz producent nie informują o szczegółach umowy. Jest to trzecia transza środków na produkcję wyrzutni.

Pojazdy ROUGE (Remotely Operated Ground Unit for Expeditionary Fires) to zdalnie sterowane podwozia, bazujące na samochodach terenowych rodziny JLTV. Każdy z nich może zabrać dwa kontenery transportowo-startowe z pociskami RGM-184A NSM. Dzięki niewielkim wymiarom, może być transportowana na pokładach średnich samolotów transportowych, jednostek amfibijnych oraz przerzucana przy pomocy ciężkich śmigłowców CH-53K King Stallion. Mobilne baterie pocisków RGM-184A NSM mają być rozlokowane na wyspach Oceanu Spokojnego i stanowić element wsparcia dla amerykańskich i sojuszniczych sił morskich w konfrontacji z Chinami. Pierwsze, doświadczalne, odpalenia w 2021 roku. Głównym realizatorem programu jest korporacja Raytheon, a kluczowymi partnerami Oshkosh Defense oraz Kongsberg.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc