Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejne komponenty do samolotów EA-37B Compass Call

Fot. L3Harris

13 lutego koncern BAE Systems poinformował o podpisaniu umowy z Departamentem Obrony Stanów Zjednoczonych w sprawie produkcji i dostawy komponentów systemów walki elektronicznej przeznaczonych do kolejnych samolotów EA-37B Compass Call.

Jak wskazuje komunikat producenta mowa o wyposażeniu dla czterech egzemplarzy. W powyższym przypadku mowa o nowej generacji systemach, które mają zwiększyć możliwości walki elektronicznej statków powietrznych. Szczegóły pozostają niejawne.

Pierwszy egzemplarz EA-37B Compass Call został dostarczony Departamentowi Obrony Stanów Zjednoczonych we wrześniu ubiegłego roku. Obecnie jest wykorzystywany do prób oraz ewaluacji operacyjnej. Zgodnie z deklaracjami, pięć pierwszych ma otrzymać wyposażenie pochodzące z wycofywanych EC-130H, które zostanie zintegrowane z nowymi elementami. Od szóstego konfiguracja ma zostać zmieniona – lutowa umowa obejmuje większość z nich (egzemplarze nr 7-10). Obecne zapotrzebowanie Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych opiewa właśnie na dziesięć sztuk.

Głównym realizatorem prac jest korporacja L3Harris, a kluczowymi partnerami Gulfstream Aerospace (dostawca samolotów G550) oraz właśnie koncern BAE Systems (integrator i dostawca wyposażenia misyjnego). Ostatni z wymienionych prowadzi produkcję niezbędnych elementów w zakładach mieszczących się w Hudson w stanie New Hampshire.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc