Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejne fundusze na utrzymanie systemu Breń

Fot. Łukasz Pacholski

25 kwietnia 3. Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa poinformowała o podpisaniu umowy z firmą AM Technologies Sp. z o.o. Sp.k. w sprawie realizacji usługi remontu RUO-10 Breń.

Powyższa umowa została zawarta 24 kwietnia i ma wartość 17,8 mln PLN. W udzieleniu zamówienia zastosowano procedurę negocjacji bez uprzedniej publikacji zaproszenia do ubiegania się o zamówienie. Jest to związane z chęcią osiągniecia pełnej kompatybilności systemu Breń z systemem NELS, którego twórcą jest właśnie wybrany wykonawca. Szczegóły pozostają niejawne i zostały upublicznione jedynie wykonawcy. Jak wskazuje zamawiający, przedmiotem zamówienia jest usługa remontu radiolokacyjnego urządzenia ostrzegawczego Breń – system jest zainstalowany wyłącznie na trzech okrętach rakietowych typu Orkan, a jego zadaniem  jest wykrywanie źródeł emisji radarowych w pełnej przestrzeni azymutalnej, a także określać jego charakterystykę. Dane uzyskane przez system pozwalają na określenie stopnia zagrożenia dla jednostek pływających. Należy zauważyć, że system NELS jest wykorzystywany m.in. na obu okrętach rozpoznawczych.

Obecnie, nadal, obowiązuje wieloletnia umowa serwisowa systemu Breń (do 2025 roku), której wykonawcą jest firma Vortex Sp. z o.o.. Umowa pomiędzy nią oraz 3. Regionalną Bazą Logistyczną została zawarta w maju 2023 roku.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc