Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejne fundusze na amerykańską bazę w Redzikowie

9 sierpnia Departament Obrony Stanów Zjednoczonych oraz koncern Lockheed Martin podpisały kontrakt o wartości 36,4 mln dolarów w sprawie dostawy wyposażenia zadaniowego dla systemu antyrakietowego Aegis Ashore, który powstaje w bazie Redzikowo koło Słupska. Powyższe zlecenie ma zostać zrealizowane do końca 2018 roku i pozwolić na uruchomienie instalacji w 2019 roku – wówczas ma zakończyć się budowa amerykańskiego systemu antyrakietowego chroniącego Europę przed zagrożeniem z Bliskiego Wschodu.

Koncern Lockheed Martin jest głównym dostawcą wyposażenia dedykowanego dla systemu Aegis Ashore – stacji radiolokacyjnych AN/SPY-1D wraz z komputerami sterującymi. Zakontraktowane elementy trafią do głównego budynku bazy, mieszczącego stanowisko stacji radiolokacyjnej i centrum dowodzenia oraz kierowania ogniem.

Jednocześnie jest to drugi kontrakt Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych w programie budowy instalacji Aegis Ashore w Polsce. W lutym bieżącego roku podpisano umowę z AMEC Programs Inc., która za kwotę 182,7 mln dolarów zrealizuje projekt budowy bazy wraz z podstawowym wyposażeniem. W kolejnych latach możemy spodziewać się kolejnych umów związanych z bazą w Redzikowie – obejmą one m.in. wyrzutnie Mk.41 czy pociski rakietowe.

Teldat
Teldat

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc