Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kontynuacja modernizacji ciężarówek Star 266

12. WOG ogłosił przetarg na wybór wykonawcy modernizacji 758 ciężarówek Star 266 do wersji 266M2. Fot. Autobox Innovations Sp. z o.o. Sp.j.

3 marca 12. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Toruniu poinformował o zapoczątkowaniu postępowania przetargowego w sprawie wyboru wykonawcy modernizacji dużej partii ciężarówek Star 266 eksploatowanych w Wojsku Polskim.

Zgodnie z upublicznionymi informacjami, jest to kontynuacja programu zapoczątkowanego w 2011 roku, kiedy do Wojska Polskiego trafiły pierwsze wozy w wersji 266M2. W 2019 roku 12. WOG oraz firma Autobox Innovations Sp. z o.o. Sp.j. podpisali wieloletnią umowę (obowiązującą do 2023 roku) dotyczącą modernizacji 351 ciężarówek z opcją rozszerzenia o 88 kolejnych egzemplarzy. Nowa umowa ma obowiązywać od 1 maja 2023 roku do końca listopada 2026 roku i obejmować jeszcze większą liczbę pojazdów.

Zgodnie z upublicznionymi informacjami zamawiający, który podzielił zamówienie na kilka części, poszukuje wykonawcy modernizacji ciężarówek Star 266 do wersji 266M2 w wersji klasycznego wozu średniej ładowności wysokiej mobilności, a także odmian specjalistycznych: Warsztatu Obsługi Pojazdów (WOP), Warsztatu Spawalniczo-Blacharskiego (WSB), Polowej Stacji Ładowania Akumulatorów (PSŁA), Ruchomego Warsztatu Sprzętu Przeciwchemicznego RWSPCH-72M, Warsztatu Elektrotechnicznego (RWEM). Łącznie umowa może obejmować modernizację i przebudowę 758 ciężarówek: 304 (i 201 w opcji) w odmianie transportowej, 72 (i 68 w opcji) WOP, 7 (i 1 opcji) WSB, 38 (i 2 w opcji) PSŁA, 7 (i 7 w opcji) RWSPCH-72M, 11 (i 9 w opcji) WOR/Inż. oraz 31 RWEM.

Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu mają czas na składanie dokumentacji do 31 marca bieżącego roku. Jedynym kryterium będzie cena oferty. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury negocjacyjnej. Co ważne, jedynym właścicielem dokumentacji modernizacji ciężarówek Star 266 do standardu 266M2 jest firma Autobox Innovations Sp. z o.o. Sp.j. – poza realizacją zamówień na potrzeby Wojska Polskiego realizuje modernizacje także dla innych użytkowników ciężarówek Star 266.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 comments on “Kontynuacja modernizacji ciężarówek Star 266”

  1. Dobre podejście może reaktywują wreszcie Stara a mieliśmy dobre ciężarówki, skoro się je unpwoczesnia

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc