Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejne Boeingi dla LOT

13 października prezes Polskich Linii Lotniczych LOT poinformował o podjęciu decyzji odnośnie przyszłości floty pasażerskiej średniego zasięgu, która obecnie oparta jest na trzech samolotach Boeing 737-400. W ramach programu modernizacji zawarto porozumienia z dwoma firmami leasingowymi odnośnie dostaw samolotów Boeing 737-800 oraz Boeing 737 Max8.

Pierwsze z nich, z rynku wtórnego, zostaną wyleasingowane od firmy AerCap i mają zostać dostarczone w pierwszej kolejności – od kwietnia 2017 roku. Będą skonfigurowane do zabrania 186 pasażerów. W przypadku samolotów 737 Max8, także skonfigurowanych do zabrania 186 pasażerów, będą one leasingowane od firmy Air Lease Corp. – umowa obejmuje sześć maszyn z opcją na pięć kolejnych. Dostawy mają zostać zrealizowane w czwartym kwartale 2017 roku (2), 2018 roku (2) oraz po jednym w 2019 i 2020 roku. W przypadku wykorzystania opcji (termin do końca pierwszego kwartału 2017 roku) mają one zostać dostarczone w latach 2019-20. Ich pozyskanie wpisuje się w strategie rozwoju PLL LOT, która zakłada posiadanie w 2020 roku 15 wąskokadłubowych samolotów pasażerskich o możliwości zabrania przynajmniej 150 pasażerów.

W przypadku samolotów Boeing 737Max 8, a więc członka najnowszej generacji 737, PLL LOT będzie kolejnym użytkownikiem w Europie oraz Polsce. W 2015 roku dwa takie samoloty zamówił (bezpośrednio u Boeinga) Enter Air – czołowy przewoźnik czarterowy w kraju.

Teldat
Teldat

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc