Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejna wersja Beryla w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych

Fabryka Broni Łucznik Radom Sp. z o.o. sukcesywnie rozszerza gamę produktów oferowanych na amerykańskim rynku cywilnym. Obecnie w ofercie lokalnych dystrybutorów znajdują się już trzy modele broni produkowanej w Radomiu. Fot. Atlantic Firearms

25 marca Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. poinformowała, że Fabryka Broni Łucznik Radom Sp. z o.o. wraz z partnerami amerykańskimi rozpoczęła sprzedaż na rynku cywilnym w Stanach Zjednoczonych kolejnej wersji karabinka Beryl.

Podobnie jak we wcześniejszych przypadkach, także ta odmiana została wyprzedana w ciągu krótkiego okresu czasu. Trzeci produkt Fabryki Broni Łucznik Radom Sp. z o.o. oferowany na rynku amerykańskim to karabin Beryl M1 dostosowany do amunicji .223 REM. Podobnie jak wersja 762, kosztuje w Stanach Zjednoczonych 1499 USD i jest oferowany przez Atlantic Firearms oraz Arms of America LLC. Obaj dystrybutorzy informują, że kolejna partia karabinków zostanie dostarczona w maju.

Kolejna cywilna wersja Beryla musiała przejść proces certyfikacji i dostosowania konstrukcji do amerykańskiego prawa federalnego. Agencją nadzorującą proces była ATF (Bureau of Alcohol, Tobacco, Firearms and Explosives). Wejście Fabryki Broni Łucznik Radom Sp. z o.o. na rynek amerykański może przynieść spore dochody powyższemu podmiotowi. Tylko w pierwszym miesiącu bieżącego roku prywatni konsumenci zakupili około 2 mln sztuk broni.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 comments on “Kolejna wersja Beryla w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc