Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Cywilny karabin Beryl debiutuje w Stanach Zjednoczonych

Pierwsza partia karabinków Beryl została sprzedana na rynku amerykańskim w ciągu kilkudziesięciu minut. Fot. Atlantic Firearms LLC

16 marca Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. poinformowała, że w ofercie amerykańskich partnerów polskiego producenta pojawiła się pierwsza partia karabinka Beryl 762S M1 dostosowanego do wymogów prawa amerykańskiego i rynku cywilnego.

Zgodnie z informacją, cała partia została sprzedana w ciągu kilku minut – szybciej niż pierwsza partia karabinków Mini Beryl Pistolet .223 Rem., które trafiły do sprzedaży w lutym bieżącego roku. Cena “większego” Beryla w Stanach Zjednoczonych to 1499 USD, zgodnie z komunikatem na stronie dystrybutorów (Arms of America LCC oraz Atlantic Firearms) kolejna partia jest spodziewana w maju bieżącego roku. Wersja na rynek amerykański jest dostosowana do strzelania amunicją 7,62x39 mm.

Podobnie jak z Mini Berylem, Fabryka Broni Łucznik Radom Sp. z o.o. musiała przejść proces certyfikacji i dostosowania konstrukcji do amerykańskiego prawa federalnego. Agencją nadzorującą proces była ATF (Bureau of Alcohol, Tobacco, Firearms and Explosives).

Wejście Fabryki Broni Łucznik Radom Sp. z o.o. na rynek amerykański może przynieść spore dochody powyższemu podmiotowi. Tylko w pierwszym miesiącu bieżącego roku prywatni konsumenci zakupili około 2 mln sztuk broni.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 comments on “Cywilny karabin Beryl debiutuje w Stanach Zjednoczonych”

  1. Dobry kierunek,wykupić jakiś amerykański podmiot nie najmniejszy, zmienić nazwę na PGZ America, wtedy można myśleć o realnie o sprzedaży Beryla,Pioruna,Raka.

  2. Bardzo cieszy takie działanie FB. Oby więcej polskich produktów wojskowych sprzedawano zarówno w USA jak i w kolejnych krajach. Odpowiednie polskie instytucje rządowe powinny lepiej wspierać ekspansję zagraniczną. Rozwój eksportu to podstawa dywersyfikacji przychodów zbrojeniówki.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc