Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kanada może zamówić fregaty Typu 26

12 grudnia kanadyjski trybunał handlowy odblokował możliwość zawarcia umowy pomiędzy rządem Kanady oraz konsorcjum oferującym Marynarce Wojennej tego kraju fregaty Typu 26.

Powyższa decyzja to wynik rozpatrzenia skargi, którą do sądu złożyła firma Alion Science and Technology, która także brała udział w programie wyboru następcy dla obecnie eksploatowanych fregat typu Halifax. Łącznie kontrakt może objąć piętnaście jednostek, które zostaną zbudowane w Kanadzie. Odblokowanie możliwości podpisania umowy wynikało m.in. z argumentów strony rządowej, która ogłosiła, że projekt ma wysoki priorytet, a opóźnienie w podpisaniu umowy może znacznie wpłynąć na interes publiczny.

Przypomnijmy, decyzja o wyborze fregat typu 26 dla Marynarki Wojennej Kanady zapadła w połowie października. Oferta, obejmująca powyższe okręty, została zgłoszona przez konsorcjum składające się z Lockheed Martin Canada wraz z BAE Systems. Jednostki mają powstać w stoczni Irving Shipbuilding Inc. w Halifaksie. Protest do powyższego rozstrzygnięcia został złożony 21 listopada przez Alion Science and Technology, która oferowała projekt bazujący na holenderskim typie De Zeven Provinciën.

(ŁP) Foto: BAE Systems
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc